Podstawówka i przedszkole na Stadionie Wrocław. Od września

M. Obłoza, el | Utworzono: 2018-07-08 09:40 | Zmodyfikowano: 2018-07-08 00:05
A|A|A

Fot: archiwum radiowroclaw.pl

Dzieci, uczące się w placówce, mają być bezpieczne, nawet, gdy Śląsk będzie grał obok. - Mamy przygotowany już temat dojazdu osobnego do naszej szkoły. Mamy osobny parking, osobne wjazdy, zaczipowane karty dla rodziców - mówi Izabela Rejek, wicedyrektor do spraw pedagogicznych. 

Umowa najmu została podpisana na dziesięć lat. Spółka wciąż pracuje nad tym, by stadion zaczął na siebie zarabiać. - Obecnie z 9 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczonych na wynajem, mamy wynajętych 95 procent powierzchni - informuje Aleksandra Michałek ze Stadionu Wrocław.

Placówka przyjmie ponad 400 dzieci i będzie współpracowała ze Śląskiem Wrocław. Prowadzone będą m.in zajęcia judo. - Mamy tam bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o kwestię sportowe, edukacyjne. Ciężko jest, żeby sportowiec WKS-u ćwiczył z dziećmi. Myślę, że będą to trenerzy, którzy mają uprawnienia pedagogiczne - zapowiada Izabela Rejek.

Spółka prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wynajmem powierzchni. Na stadionie znajdują się również puste lokale, w których w przyszłości mogłyby powstać, m.in sklep i muzeum Śląska Wrocław.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wrocławianin
2019-03-02 08:17:09
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ten stadion trzeba sprzedać, a jak się nie da to rozebrać. Na wiele potrzebnych we Wrocławiu rzeczy pieniędzy nie ma a ten stadion rok w rok doi ogromną kasę.
~Rodzic
2018-08-28 16:03:52
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 2
Yhm. Współpracowałem z Panią Prezes w tym przedszkolu i szczerze powiedziawszy, więcej kłamstw od jeden osoby nigdy w życiu nie usłyszałem. A w sprawie bezpieczeństwa w szkole dodam tylko tyle, że od nowej Pani Wicedyrektor wiem, że na najbliższy mecz już w drugim tygodniu września cała szkoła jedzie na wycieczkę. Tym razem ponoć jeszcze z pieniędzy z festynu zeszłorocznego, ale współczuję rodzicom, którzy będą musieli przy każdej okazji szukać rozwiązania, co zrobić z dzieckiem, albo wysyłać je za własne pieniądze na kolejną wycieczkę.
~Jaś ze wsi
2018-07-12 11:57:26
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
A czy nie trzeba było tak przed euro, straty mniejsze, a obywatele lepiej wyedukowani! Co na to sportowcy i kibice bo ta podstawówka stadionu nie utrzyma może się dołożą?
~Grzegorz
2018-07-09 07:53:53
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Drogie to przedszkole troszku. Budynek, znaczy się.
~RWD 5 Bis
2018-07-09 05:39:36
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ten stadion w życiu na siebie nie zarobi. Ponieważ nie spełnia swojej podstawowej funkcji czyli obiektu piłkarskiego. Na jakim poziomie jest piłka w tym kraju wie każdy, kto jest w stanie chłodno myśleć - jest to poziom bagna, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Gdyby piłka była biznesem, tak jak w nielicznych krajach (nie, nie w Hiszpanii, gdzie kluby mają ogromne długi) jak w Niemczech, to Solorze sami z siebie inwestowaliby własną kasę. Tymczasem mamy bagienko z większościowym udziałem miasta, które nigdy nie odda dobrowolnie udziałów w Śląsku - no bo co by się stało, jakby prywatny właściciel zechciał grać na Oporowskiej albo przeniósł klub do innego miasta?
~prawda
2018-07-08 20:14:32
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ja nie wiem czy wrocławianie zdają sobie sprawę z tego, że najbardziej oznaczonym historią i splendorem jest Stadion Olimpijski, jeśli chodzi o Wrocław...?
~Weganin-cyklista
2018-07-08 12:57:24
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
"Mamy przygotowany już temat dojazdu osobnego do naszej szkoły. Mamy osobny parking, osobne wjazdy" A czy wolno dziecko do przedszkola odprowadzić?