Wrocław: Zaułek Solny do przebudowy? Znikną miejsca parkingowe w centrum

Piotr Kaszuwara, mk | Utworzono: 2018-07-09 06:30 | Zmodyfikowano: 2018-07-09 06:54
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Możliwe, że znikną niektóre miejsca parkingowe, ale za to w zamian pojawią się szersze i równe chodniki. Na temat tych zmian rozmawiali już przedstawiciele rady osiedla starego miasta i miejscy urzędnicy.

-Jest też wstępna zgoda miejskiego konserwatora zabytków - tłumaczy Jolanta Niezgodzka z Rady Osiedla Wrocław Stare-Miasto:

Największe zmiany mają zajść na ulicach Szajnochy, Psie Budy i Gepperta.

-Nie byłoby też problemu z przebudową schodów do Zaułka Solnego, bo brama i jej sąsiedztwo nie są zabytkami, ale najpierw potrzeba zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - przyznaje Agata Chmielowska, Miejski Konserwator Zabytków we Wrocławiu:

Koszt takiego przedsięwzięcia to kilka milionów, a pierwsze zmiany na Starym Mieście we Wrocławiu mają zajść jeszcze w tym roku, jeśli wniosek złożony przez Radę Osiedla zatwierdzi Rada Miejska.

-Dziś np. przejście na Plac Solny, od strony Zaułka Solnego jest dla niepełnosprawnych po prostu niemożliwe - mówią wrocławianie:

Samych schodów na razie nie uda się przebudować, bo trwa spór sądowy o pobliską działkę. Pod ziemią znajduje się między innymi instalacja gazowa i wymagałoby to dużych nakładów finansowych.

-Dlatego lepiej te pieniądze zainwestować w kilka miejsc - przekonuje Bartłomiej Świerczewski z Biura Partycypacji Społecznej we wrocławskim magistracie:

Stanowisko przedstawiciela prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych Bartłomieja Skrzyńskiego:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~tomek
2019-09-15 00:57:30
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
No pewnie wywalić wszystkie samochody z miasta co za paskudztwo niech wszyscy jeżdzą na hulajnogach i rowerach przecież świat idzie do przodu.. a najpiej najekologiczniej będzie jeżdzić konno. Kiedy powstaną stajnie w centrum Wrocławia ???
~oli
2019-01-08 22:59:51
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 2
Proszę wyrzucić ten koszmarny ,cmentarny napis ,,ZAUŁEK SOLNY'' i przywrócić piękne, stylowe przejscie .Wstyd że mieszkancy nie mają nic do powiedzenia w sprawie swojego miasta..Tyle osób protestowało przeciwko temu szkaradztw!!!!!
~jacek
2018-10-08 13:52:09
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
Może wreszcie ktoś się ulituje i przywróci poprzedni elegancki i stylowy wygląd bramy zaułka, obecny jest obrzydliwy.
~stevan
2018-07-14 15:30:40
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 2
I chcą znowu wybrać takiego samego niegospodarnego prezydenta, z tego samego koryta. Pogonić to towarzystwo. Pilnować wyborów. Bo stary beton wyraził sprzeciw na zamontowanie kamer przy komisji wyborczej.
~Murek
2018-07-11 09:07:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
Znowu remont i znowu kilka milionów zniknie z kasy? Pamiętacie jak L się nie świeciło?
~antikommunist
2018-07-11 07:25:38
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dupkiewicz powinien to przemianowac na Zaulek Profesora Baumanna.
~Zenon
2018-07-09 11:58:59
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
OK, plus dla niepełnosprytnych. Ale kiedy pojawią się nowe miejsca parkingowe w centrum?
~antonia
2018-07-09 11:50:07
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 18
ciekawe KTO DOPUŚCIŁ do tego,że tak wygląda? KTO zaakceptował schody!? niech beknie i teraz to naprawi! Dopóki urzędnicy nie ponoszą ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI za barbarzyńskie decyzje, będziemy mieli taki syf!
~tomasz jakub sysło
2018-07-09 10:13:00
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 10
zaułek solny to wstyd dla miasta, ciąg komunikacyjny z barierami dla osób starszych i niepełnosprawnych. miasto nic z tym nie robi od 6 lat. projekt WBO2018 numer 241 niweluje te bariery!!! #wroclaw #bariery a czemu Radio Wrocław mnie nie zapytało o zdanie?
~wrocławianin
2018-07-09 08:54:29
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 22
To kolejna nietrafiona inwestycja Dutkiewicza. Zmarnował pieniądze z miejskiej kasy nie pierwszy raz. To jest niegospodarność.
~Rafałkowa
2018-07-09 08:06:33
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 25
Nie tak dawno miasto remontowało Zaułek Solny w tym sławetne schody. Oznacza to, że wówczas ekipa Dutkiewicza totalnie zawaliła remont, mając niepełnosprawnych w przysłowiowym nosie. W tym mieście już tak jest, żeby coś zrobić to trzeba dodatkowego remontu, wcześniejszego remontu. To jest po prostu niegospodarność i wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. Robią sobie jaja z mieszkańców.