Od Cyfraka, przez Turcję, do pory na miłość w RW Kultura (od 16:00)

Jacek Antczak | Utworzono: 2018-07-12 22:05 | Zmodyfikowano: 2018-07-12 22:18
A|A|A

Zaczęliśmy mocno, bo od rasowego cyberpunka, na dodatek - jak napisał recenzent - szybkiego, dynamicznego, brutalnego, z chromowanymi dodatkami do lakierowanych strojów i węzłami mięśni grającymi pod nanoskórą. Taki jest „Cyfrak” (Fabryka Słów), najnowsza książka Krzysztofa Haladyna, wrocławskiego autora znanego z wcześniejszej dwutomowej opowieści dziejących się „Na skraju strefy” – w Strefie Zero, w Czarnobylu, w które Krzysztof Haladyn zanurzył się nie tylko literacko.

Kolejny gość Miesiąca Spotkań Autorskich: Katarzyna Boni (autorka znakomitych reporterskich opowieści o Azji m.in. "Ganbare! Warsztaty umierania."- Wydawnictwo AGORA). Odwiedziła nas także Oya Baydar, turecka prozaiczka i eseistka, klasyk literatury tureckiej. Oya pierwszą powieść „Dzieci zapomniane przez Boga” napisała w wieku 17 lat. W Polsce ukazały się jej powieści „W cieniu judaszowców” i „Utracone słowo” (Sonia Draga) poruszająca kwestie kurdyjskie. W radiu towarzyszyć jej będzie, turkolożka i tłumaczka Agnieszka Ayşen Kaim. Obie panie można było spotkać podczas spotkania w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich, które trwa we wrocławskiej Mediatece.

„Pora na miłość” (wydawnictwo Filia), oczywiście we Wrocławiu. Taki tytuł ma książka wrocławskiej autorki Malwiny Ferenz. Cztery opowiadania, cztery kobiety, cztery pory roku i Wrocław pokazany z wielu perspektyw. Co łączy karierowiczkę z banku, maturzystkę, starą pannę z kotami i typową gospodynię domową? Opowiada o tym wrocławska autorka, absolwentka filologii i bankierka, sama, wyjątkowo zakochana… w stolicy Dolnego Śląska.

Na program zaprosili Jacek Antczak i Magda Piekarska. Do posłuchania (i oglądania) m.in. na www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama