Wrocławskie wieżowce. Wiemy, co planowano zbudować w Breslau [WIDEO]

Piotr Czyszkowski | Utworzono: 2018-07-16 09:38 | Zmodyfikowano: 2018-07-16 10:11
A|A|A

(Wizualizacje: Muzeum Architektury)

Szeroka trasa W-Z, rozległa aleja łącząca Dworzec Świebodzki z wrocławskim rynkiem, czy zabudowane wieżowcami nabrzeże Odry. Tak jak i dziś, tak i niegdyś, takie projekty wzbudzały spore emocje. W przedwojennym Breslau bardzo długo dyskutowano nad nowatorskimi projektami, które w swojej pracowni tworzył Max Berg - jeden z największych i najważniejszych wrocławskich architektów. W naszym cyklu tworzonym we współpracy z Muzeum Architektury i portalem Fotopolska, prezentujemy niezwykłe wizje, plany i projekty, których nigdy nie zrealizowano.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Polak
2019-04-02 15:37:02
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Takie wieżowce mogły by sobie stać, ale nie tam! To był koszmarny pomysł. To takie barbarzyństwo jak szklana fontanna w Rynku czy Europeum między zabytkami.
~Malina
2018-07-17 23:22:11
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wrocław czy Breslau co to za różnica Miasto które dziś traci swój klimat stawiany nowoczesnością
~Miko Oels
2018-07-16 21:06:40
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bo czasy tzw."pruskie" czyli konkretnie pomiędzy 1871 a 1914 to nsjwspanialszy okres w historii Niemiec. Czas wybicia się Niemiec na czoło światowych mocarstw .Oczywiście stało to w konflikcie z dążeniami W Brytanii jeśli chodzi o zachowanie hegemonii na arenie międzynarodowej. Skutkiem tego było rozpętanie przez angoli 1 wojny światowej i obarczenie Niemiec winą za jej wybuch.
~???
2018-07-16 20:09:59
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -3
Dlaczego jeśli idzie o przedwojenny Wrocław, to faworyzowane są zawsze czasy pruskie? To pytanie między innymi do Pana od kryminałó in Breslau czy cos tam. Wszystko byłoby ok gdyby to nie było pruskie. Może być niemieckie. Ale byle by nie pruskie. Jak można tak abstrahować od nasrojów społeczeństwa???
~Miko Oels
2018-07-16 19:35:03
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 7
Właśnie budynek banku na rogu Rynku i Placu Solnego uważam za bardzo ciekawy projekt. Architektura żyje i zmienia się wraz z czasami . Nie możemy tworzyć imitacji starych kamienic- to byłby koszmar godny architekta z awansu z czasów PRL.
~Szanowna Pani Prezes
2018-07-16 17:57:26
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 14
Dlaczego nie ma zmian ! ?
~Mecenas
2018-07-16 17:54:30
z adresu IP: (96.81.xxx.xxx)
Ocena: 1
Cale szczescie ze nic z tego nie wyszlo wystarczy bank na rogu Rynku i Solnego ktory psuje cala harmonie starowki.
~maxx
2018-07-16 09:46:40
z adresu IP: (193.151.xxx.xxx)
Ocena: -5
W tytule Breslau a w tekście "przedwojenny Wrocław". Ja proponuję od razu Banderstadt. Najbardziej na czasie.