Ciasteczka na Nowych Horyzontach, reżyser, który szaleje, literatura, która porusza i muzyczna nowość (WIDEO - Radio Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-07-17 20:00 | Zmodyfikowano: 2018-07-17 20:00
A|A|A

Łukasz Twarkowski - wrocławianin, reżyser teatralny, stały współpracownik Krystiana Lupy, kiedyś związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu, ostatnio szaleje na litewskiej scenie. Jego 'Lokis' stał się objawieniem sezonu w Wilnie.

Miesiąc Spotkań Autorskich. Festiwal odbywający się we wrocławskiej Mediatece na półmetku, mnóstwo jeszcze przed nami. Dziś spotkania z Czeszką Petrą Dvorakovą - spędziła 'cztery lata w klasztorze, pracowała jako pielęgniarka, dziś jest pisarką, publicystką i scenarzystką', autorką siedmiu książek. Drugi gość to Murat Özyaşar. Turecki prozaik, autor 'Wstrząsu lustra' i "Żółtego rechotu', książek, które przyniosły mu nagrody. Ale z władzą turecką mu nie po drodze. Trafił nawet do więzienia, utracił prawa wykonywania zawodu nauczyciela. U nas w studiu tłumacze: dr Sylwia Filipowska z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Tomasz Grabiński - kurator MSA.

Anka Herbut. Dramaturżka. Na 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty przygotowuje wraz z Food Think Tank COOKIES, czyli 'projekt łączący kulinaria, sztuki performatywne i wizualne', angażujący 'uwikłane w trawienno-emocjonalno-kulturowe procesy ciało'.

Nowy cykl koncertów przed nami. Od najbliższego czwartku 19 lipca. Tytuł: Wieczory Czesławowe. Miejsce: Kościół Dominikanów przy Placu Dominikańskim we Wrocławiu. Na początek wirtuoz organów dr Wojciech Wojtasiewicz. Organów dosłownie i... dosłownie. Z zawodu jest bowiem lekarzem medycyny. Mieszka w USA. O organowym cyklu opowiadają ojciec Wojciech Delik, przeor klasztoru dominikanów, oraz dr Tomasz Głuchowski, sam świetny muzyk, z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego.

Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski: DAB+, aplikacje mobilne i www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama