Dostaniesz owoce za darmo, ale musisz sam je zebrać

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-07-27 08:32 | Zmodyfikowano: 2018-07-27 08:32
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Tamtejsi plantatorzy, podobnie jak kilkanaście tysięcy innych gospodarstw w kraju, przestają zbierać owoce z krzewów. Powodem są zbyt niskie ceny skupy owoców, które sprawiają, że bardziej opłaca się je po prostu zostawić.

- 50 groszy np. za kilogram malin, które dostaje producent od skupujących, nie starczy nawet na opłacenie pracownika, który je zbierze - tłumaczy rolnik Adrian Wawrzyniak.

- To sytuacja kuriozalna - przyznaje Marek Tarnacki, dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego:

Z tego powodu w weekend, wiele gospodarstw w pobliżu Trzebnicy, zaprasza wszystkich chętnych do zbierania owoców. Zebrane owoce będzie można zabrać do domów za darmo.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~toja
2018-07-27 21:27:04
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: -1
adres
~Ania
2018-07-27 12:41:05
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Po co radio zamieszcza taką wiadomość skoro nie umie więcej powiedzieć na temat miejsca zbierania tych owoców ? Zatem gdzie mam przyjechać aby zebrać np. maliny ,agrest ?? Proszę o informację autora tego postu w radiu .
~kaczor
2018-07-27 11:45:14
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak widać na ogłoszeniach rolnicy nie sa zainteresowani podzieleniem się swoimi produktami w zamian za zbieranie....oferują warunki jednostronnie korzystne dla siebie. W krajach zachodnich taka forma jest nagminnie często spotykana ale i podejście do niej właściciela jest uczciwie korzystne
~Radio Wrocław
2018-07-27 10:33:25
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 3
Trzeba poszukać na własną rękę, ponieważ wielu producentów organizuje takie akcje w powiecie trzebnickim. Najbardziej znanym przedsiębiorstwem są oczywiście Sady Trzebnickie i tam w sobotę między 7 a 15 można zbierać czarną porzeczkę. Co do innych miejsc, polecamy poszukać na stronach internetowych producentów. Pozdrawiamy.
~Turecka
2018-07-27 10:27:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Chętnie skorzystam z owoców, ale do kogo się kierować?
~ANu
2018-07-27 10:16:55
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ja te chętnie się dowiem gdxie można podjechać i zerwać
~Iwona
2018-07-27 10:16:02
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Też chętnie odwiedzę rolników. Tylko gdzie jechać?
~Ania
2018-07-27 08:46:05
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
A dokładnie gdzie można zgłosić się po te owoce :)