Sztab szkoleniowy Gwardii Wrocław bez zmian

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-08-01 07:45 | Zmodyfikowano: 2018-08-01 09:20
A|A|A

Podobnie jak w przypadku sezonu 2017/18, czwórka panów będzie decydować o tym, co dziać się będzie w gronie trenerskim Gwardii Wrocław. Mowa o sztabie szkoleniowym, który złożony będzie z: Piotra Lebiody, Leszka Mazura, Filipa Zająca oraz Stanisława Szewczyka.

Jedyną korektą w przypadku podziału obowiązków - w porównaniu do poprzedniego sezonu - jest funkcja kierownika drużyny, którą powierzono Szewczykowi. Zamienił on w tej roli Bartosza Pydę, który skupi się głównie na pracy z grupami młodzieżowymi.

Podział obowiązków kwartetu sztabu szkoleniowego będzie następujący:

I trener - Piotr Lebioda
II trener - Leszek Mazur
fizjoterapeuta - Filip Zając
statystyk oraz kierownik drużyny - Stanisław Szewczyk.

Pierwszy szkoleniowiec z Gwardią Wrocław związany jest od ponad 20 lat. Jako trener grup młodzieżowych, dostał kilka sezonów wstecz możliwość pracy z zespołem seniorów. Po nieudanej próbie awansu do I ligi, ostatecznie Lebioda ponownie zajął się grupami młodzieżowymi. Od sezonu 2016/17 ponownie szkoleniowiec seniorskiego zespołu Gwardii. Do swojego zespołu ściągnął Leszka Mazura, asystenta, który we Wrocławiu rozpocznie swój trzeci rok pracy w roli II trenera. Wcześniej Mazur miał okazję współpracować w młodzieżowych drużynach żeńskiego Impela (obecnie "Kraina Siatkówki") oraz prowadząc trzecioligowe rezerwy MKS Olavii Oława.

Obok Lebiody najdłuższym stażem w Gwardii może się pochwalić Filip Zając. Z wrocławskim klubem związany od sezonu 2011/12. Trudno sobie wyobrazić gwardyjską rzeczywistość bez obecności magika fizjoterapii, znanego nie tylko w środowisku siatkarskim. Zając postawił na nogi wielu sportowców, z pewnością jest wysokiej klasy specjalistą. Nieprzypadkowo zresztą trzy ostatnie sezony współpracował również z żeńskim Impelem Wrocław, występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Stanisław Szewczyk rozpoczął swoją przygodę z Gwardią w sezonie 2016/17. Może zatem pochwalić się takim samym stażem jak Leszek Mazur. Poza obowiązkami związanymi z zespołem seniorów, Szewczyk prowadzi również zajęcia jako trener grup młodzieżowych, w tym naborowych. Przed Szewczykiem spore wyzwanie w pierwszoligowych realiach, już jako kierownik drużyny. Będzie bowiem nadal spełniał funkcję statystyka I zespołu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama