Legnica: Którędy pobiegnie obwodnica? Trwa spór między mieszkańcami a prezydentem

Karolina Bieniek | Utworzono: 2018-08-02 15:17 | Zmodyfikowano: 2018-08-02 15:20
A|A|A

fot. Krzychu6 /Wikimedia Commons

Na sesji rady miejskiej Krzakowski informował, że za budowę obwodnicy Legnicy odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg i to ona przedstawi inne warianty przebiegu tej trasy, a także przeprowadzi konsultacje społeczne.  Magdalena Szumiata z dyrekcji podkreśla, że są wykonawcami jedynie pozamiejskiego odcinka, za ten miejski - o który toczy się spór - nie odpowiadają.

Jesteśmy w trakcie opracowywania materiałów, które umożliwią rozpoczęcie procedury na wszczęcie postępowania przetargowego, na wyłonienie wykonawcy koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej - mówi Szumiata:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa odbędą się również konsultacje społeczne. To ulga dla mieszkańców, jednak rzecznik GDDKIA podkreśla, że zmiana przebiegu tej trasy może spowodować wzrost kosztów, a także wydłużenie czasu realizacji inwestycji. - Ciężko określić teraz czy wycofamy się z tej inwestycji, na razie szykujemy dokumenty – dodaje Magdalena Szumiata. Według wstępnych szacunków, koszt inwestycji to 80 mln złotych. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama