Dolny Śląsk: W kościele nagrano teledysk. Proboszcz przeprasza

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-08-04 09:13 | Zmodyfikowano: 2018-08-04 09:15
A|A|A

scena z teledysku; screen z YT

Na kanale YouTube został opublikowany teledysk zespołu Powerwolf zatytułowany "Fire & Forgive", namawiający do wojny i oczyszczenia przez ogień. Sceny do teledysku zostały nagrane m.in. w parafii św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej. W związku z tym wydarzeniem świdnicka kuria biskupia wydała oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej.

"Z związku z publikacją na kanale YouTube teledysku +Fire & Forgive+ zespołu Powerwolf z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię" - wyjaśnił ks. Marcinkiewicz.

Wobec powyższego - jak zaznaczył - ksiądz proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni. "(Ksiądz proboszcz) oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca" - podkreślił ks. Marcinkiewicz.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ABC
2018-08-05 13:11:28
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 1
A kto niby miał poczuć się urażony tym teledyskiem? Tylko mohery i religijni fanatycy! Nie dajmy się zwariować, to tylko teledysk! Ja czuję urazę do ,,katolików'', którzy co niedziela do kościółka ganiają, a w codziennych relacjach z ludźmi wychodzi z nich ta ich ,,dobroć''. Wszyscy bigoci i dewoci to dwulicowi ludzie, których opisuje jakże mądre przysłowie: ,,Modlą się pod figurą, a diabła mają za skórą!''
~Kuleczka
2018-08-05 08:42:22
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zgroza
~Miła
2018-08-04 19:45:22
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Komu to przeszkadza pewnie swietoszkom od siedmiu boleści.
~Pawko
2018-08-04 17:04:45
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wulgaryzm kler i basta Udowadniają że Boga od zawsze mają gdzieś Tylko władzy nad ludem i kasa ich obchodzi Czas ich rozliczyć póki krew jeszcze przez nich się nie polała Polska jest jedna a kościół od wieków niszczy narody nie damy się diabłom
~Stachu z Wołowina
2018-08-04 16:45:46
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 3
Behemoth krecil w klasztorze w Lubiazu
~przestroga
2018-08-04 14:52:54
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 3
Świątynia Boża jest WYŁĄCZNIE miejscem kultu i odprawiania Przenajświętszej Ofiary. NIE WOLNO wyrażać zgody na inne rzeczy - w tym także na podejrzane spotkania członków tzw. Odnowy w Duch Świętym, które bardziej przypominają nabożeństwa Zielonoświątkowców niż Katolików
~Jaki pan, taki kram
2018-08-04 14:34:41
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wszystko to w diecezji świdnickiej, skandal za skandalem. Może wreszcie miejscowego biskupa Deca gdzieś w diabły przeniosą, skoro sobie tutaj nie radzi? Najlepszy to był ksiądz z Góry Iglicznej, który turystę poraził paralizatorem, za co sąd go skazał. Ale biskup nic nie zrobił temu księdzu, choć raz po raz daje powody, by go zawiesić w czynnościach kapłańskich. Proboszcz katedry potrafi człowieka z błotem zmieszać (byłem świadkiem), by sobie podnieść samopoczucie. W Zagórzu ksiądz jechał na podwójnym gazie, a na wsi pod Świdnicą zamiast księdza po kolędzie chodziła gospodyni. Stajnia Augiasza przy diecezji świdnickiej to salon.
~Anetasp
2018-08-04 14:19:35
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pewnie moherom przeszkadza, nic nie zrobili złego, nie zniszczyli, i proboszcz nie ma za co przepraszać.....wszyscy wszystko wytkną, ale niech ten bez winy i grzechu rzuci pierwszy kamieniem....A wszyscy,, katolicy,, oburzeni niech swoim życiem się zajmą, bo póki co interesuje ich tylko wszystko w około...A oni cacy...... Tfu!!!! !
~Obywatel
2018-08-04 12:38:58
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mamona Mamona ...
~Matt
2018-08-04 09:42:35
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
To są byli ministranci tej parafii
~miglinieks85
2018-08-04 09:30:26
z adresu IP: (146.255.xxx.xxx)
Ocena: 4
Co to znaczy "wyraził zgodę w dobrej wierze"? Myślał, że będą kręcić teledysk dla Arki Noego czy jak?