Polkowice wykupują recepty dla swoich mieszkańców

Karolina Bieniek | Utworzono: 2018-08-06 09:41 | Zmodyfikowano: 2018-08-06 09:44
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

- Wystarczy z receptą przyjść do Ośrodka Pomocy Społecznej. Program dopiero co ruszył, więc wielu mieszkańców jeszcze o nim nie wie, przewidujemy około czterystu takich świadczeń miesięcznie, ale może być ich znacznie więcej. Program jest wieloletni – tłumaczy dyrektorka Polkowickiego centrum usług zdrowotnych i wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Polkowicach Mariola Kośmider.

Zasady są proste, z pomocy przy zakupie leków mogą korzystać osoby, których dochód miesięczny nie przekracza 1902 zł w przypadku osoby samotnej lub 1542 zł w przypadku gospodarstw wieloosobowych. Ze świadczeń można korzystać wielokrotnie, jednak jednorazowa wypłata nie może przekroczyć 200 złotych.

Można również samodzielnie opłacić receptę i z paragonem udać się do OPS - po zwrot kosztów. Nie wymagane jest zameldowanie na terenie gminy, wystarczy we wniosku podać miejsce pobytu. - Chcemy by te pieniądze trafiały do ludzi, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują, dlatego w razie wątpliwości pracownik socjalny, może udać się z nami do apteki, by mieć pewność, że zostały te środki przeznaczone na lekarstwa – dodaje Mariola Kośmider.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama