Sztuka w RW Kultura - debaty, fotografia, malarstwo i wspomnienie Mariusza Hermansdorfera [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-08-24 15:43 | Zmodyfikowano: 2018-08-24 16:14
A|A|A


"Czuły Sejsmograf – rozmowy Współczesne." to nowy cykl debat, którego zaczyn stanowią prace z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław, prezentowane na aktualnych wystawach. W temat wprowadzili nas Malgorzata Misniakiewicz i Piotr Lisowski.W sobotę w galerii Miejsce przy Miejscu 14 rozpoczyna się wystawa "Northern Rivers" Loli Paprockiej i Paniego Paula. Prace polsko/australijskiego kolektywu fotograficznego są połączeniem dokumentalnej wrażliwości i "edytorialnej estetyki". O wystawie, ale też o trwającym właśnie festiwalu w Arles opowiadał kurator Łukasz Rusznica.

Posłuchaj całej rozmowy:Od piątku w Galerii FOTO-GEN "Negocjowanie tożsamości" - międzynarodowa wystawa fotografii z podtytułem "Między realnym a wirtualnym w fotografii XXI wieku". O kondycji fotografii i wystawie konfrontującej ze sobą różne nowe sposoby wypowiedzi, od fotografii analogowej, poprzez fotokolaż, po fotomontaż komputerowy i panoramy fotograficzne mówił kurator Krzysztof Jurecki.

Posłuchaj całej rozmowy:TĘTNO Art and Design Gallery rozpoczęła się właśnie wystawa "Mandala". Wrocławska malarka Małgorzata Jojnowicz zaprasza do świata koloru i równowagi, do zatrzymania się na chwilę i wejścia w trans. Na wystawę artystka zapraszała w towarzystwie kuratorki Monika Muszyńska.

Posłuchaj całej rozmowy:A na koniec z Magdaleną Mielnicką wspominaliśmy Mariusza Hermansdorfera - zmarłego kilka dni temu, wieloletniego dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Posłuchaj całej rozmowy:

Nasze ostatnie spotkanie z Mariuszem Hermansdorferem.


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama