Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (27.08-2.09)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-08-26 15:00 | Zmodyfikowano: 2018-08-26 15:00
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek (Radio Wrocław)

1 i 2 września we Wrocławiu odbędzie się wielki finał 5. sezonu cyklu miejskich biegów z przeszkodami. Areną imprezy Survival Race będzie kąpielisko Morskie Oko przy ul. Szopena. Tradycyjnie na uczestników czekają atrakcje i przeszkody takie jak kąpiele błotne, leśne podbiegi, wspinaczka na Kilimandżaro czy przeprawa przez opuszczone baseny. Do wyboru cztery dystanse: od 3 do 24 kilometrów. Są jeszcze wolne miejsca na liście startowej. Zapisy na stronie organizatora. Początek rywalizacji w sobotę 1 września o godz. 8.30.

1.09 rozegrana zostanie Sobótczańska Dziesiątka. To nie nowa impreza, ale tym razem w zupełnie nowej odsłonie. Bieg wystartuje bowiem w sobotę o godz. 20.00, więc jego nazwę wzbogaci przymiotnik "Nocna". Późna pora zapewni optymalną temperaturę do rywalizacji na 10-kilometrowym dystansie. Bieg będzie po raz pierwszy Mistrzostwami Polski Par Małżeńskich. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch łagodnie pofałdowanych pętlach. Start, meta i zakończenie w Rynku w Sobótce. Można jeszcze dołączyć do grona uczestników. Zapisy internetowe oraz w dniu zawodów.

11. Bieg Koguta odbędzie się 2 września w Oławie. To rywalizacja na 10-kilometrowej i atestowanej trasie. Start o godz. 11.00 z oławskiego rynku. Na liście uczestników jest ponad tysiąc osób. Biuro zawodów znajduje się na stadionie miejskim przy ul. Sportowej. Tam będzie można się jeszcze zapisywać do biegu sobotę oraz w dniu imprezy.

Szalona Dziewiątka - to impreza, która w niedzielę 2 września odbędzie się w Jaworze. Uczestnicy mają do pokonania trzy okrążenia w Parku Miejskim, co daje w sumie 9 kilometrów. W programie także zmagania najmłodszych na 500 metrów. Bieg główny rozpocznie się o 12.30, rywalizacja dzieci wystartuje o godzinie 11.00. Zapisy internetowe do końca sierpnia, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu zawodów.3. Bieg Pustelnika odbędzie się w niedzielę 2 września. Start o godz. 12.00 przy świetlicy wiejskiej w Pustelniku koło Bolkowa. Do pokonania będzie 10 kilometrów. Trasa prowadzi przez masyw Krąglaka i wiedzie głównie drogami szutrowymi i ścieżkami leśnymi. Zapisy elektroniczne do 27.08 lub na miejscu w dniu imprezy.

Radio Wrocław już po raz kolejny zaprasza na biegowe zakończenie wakacji. 2 września o godz. 11.00 na naszej ścieżce we wrocławskim Parku Grabiszyńskim organizujemy bieg na 5 kilometrów. Najszybsi uczestnicy nagrodzeni zostaną voucherami do górskich ośrodków turystycznych. Wszyscy biegacze otrzymają medale i radiowe upominki. Najmłodsi - już tradycyjnie - będą mogli się przebiec w biegu krasnala. Zapisywać można się do 29 sierpnia na naszym portalu: biegamy.radiowroclaw.pl Zaprasza Joanna Mazurek z działu radiowej promocji:

 

SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama