Stachowiak-Różecka na konwencji PiS: "uczynię Wrocław miastem, które łączy"

el | Utworzono: 2018-09-02 13:49 | Zmodyfikowano: 2018-09-02 13:51
A|A|A

Fot: PiS Twitter

Drodzy warszawiacy, gdańszczanie, łodzianie, krakowiacy, poznaniacy, przyjechaliście tutaj ze swoich ukochanych i pięknych miast, ale chcę wam powiedzieć, bez urazy, że najpiękniejszym miastem w Polsce jest Wrocław - rozpoczęła swoje wystąpienie Stachowiak-Różecka. Podkreśliła, że wrocławianie są dumni ze swojego miasta. Jednak, jak dodała, mają dość "zadłużania, niekończących się sporów sądowych, braku żłobków i przedszkoli, niemocy w walce ze smogiem, nieudolności w budowaniu komunikacji publicznej, eventów, igrzysk, osiedli bez infrastruktury, budowanych w polu i wreszcie decyzji podejmowanych arbitralnie przez kilka osób w cieniu jednego, ratuszowego gabinetu". Według posłanki, pora więc na Wrocław, który "będzie na miarę potrzeb, oczekiwań, aspiracji i marzeń" jego mieszkańców. Obiecała, że jeśli wygra wybory, uczyni stolicę Dolnego Śląska "miejscem lepszym do życia" z niezbędną infrastrukturą na osiedlach - drogami, żłobkami, przedszkolami, szkołami, parkingami. Zapowiedziała, że stolica Dolnego Śląska pod jej rządami ma być miastem, które pilnuje dyscypliny budżetowej, "prawdziwie egalitarnej edukacji", powszechnie dostępnej kultury oraz miastem nowoczesnych rozwiązań, zwłaszcza w walce ze smogiem, budowaniu szybkiej kolei miejskiej i sprawnej, przyjaznej komunikacji publicznej. - Drodzy wrocławianie: uczynię Wrocław waszym miastem - zapewniła posłanka PiS. Wystąpienie Stachowiak-Różeckiej zapowiedziała inna kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta, posłanka Małgorzata Wassermann, która startuje w swym rodzinnym Krakowie.

Start w wyborach prezydenckich we Wrocławiu oprócz Mirosławy Stachowiak-Różeckiej zadeklarowali: Jacek Sutryk, kandydat Koalicji Obywatelskiej, Jerzy Michalak, który wystartuje z listy Idzie Nowe, Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która powalczy o prezydenturę z komitetu "Wrocław dla wszystkich", Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjny Wrocław) i Robert Butwicki, któremu poparcia udzielił Kornel Morawiecki, lider ugrupowania Wolni i Solidarni.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~WYBORCA
2018-09-04 09:07:02
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 0
DROGI, DROGI I JESZCZE RAZ DROGI, UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH SAMO RONDO UL. KAMIENNA, KRUCZA ORAZ UL. ZAPOROWSKA TO JUŻ CAŁKOWITY DRAMAT!!! ... DO TOTALNEJ PRZEBUDOWY. NIEWĄTPLIWIE POŻĄDANA I DŁUGO WYCZEKIWANA TRASA TRAMWAJOWA NA MUCHOBÓR WIELKI!!!!
~Ciekawski Krasnal
2018-09-04 08:28:19
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ćwierć wieku rządów "wrocławskiego układu zamkniętego" należy zakończyć zmianami starych radnych i prezydenta. Dotychczasowy prezydent namaścił urzędnika Sutryka, który został zgłoszony przez Nowośmiesznych POlszewików z poparciem elesde. Ten kandydat nie zapewni Wrocławiowi zmian ale trwaniena kolejne 5 lat w zmurszałym układzie kolesi. Liczę, że mieszkańcy Wrocławia nie dadzą się nabrać w kolejne obiecanki i sami zadecydują kto będzie sprawował władzę z pożytkiem dla jej mieszkańców.
~Nick
2018-09-03 18:09:23
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ciekawe byłyby badania na temat ilorazu inteligencji wyborców pisu i pozostałych partii. Jeżeli rozkład jest taki sam jak ten inteligencji polityków to bardzo źle świadczy o społeczeństwie. Pani Stachowiak, jest pani nijaka, nie ma Pani ani wiedzy ani umiejętności ani niezbędnego doświadczenia. W sektorze komercyjnym nie miałaby Pani szans nawet na stanowisko kierownicze niższego szczebla. Trochę pokory i samokrytycyzmu!
~Lewicowiec
2018-09-03 15:41:23
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -3
Twoje niedoczekanie! Nigdy nie będziesz rządziła Wrocławiem. Jedynie do czego się nadajesz to do przerzucania gnoju w oborze!
~kali
2018-09-03 12:39:39
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -2
Egalitarna edukacja - chyba w salce katechetycznej na Oporowie. Zanim Pani coś obieca, to proszę zapewnić mnie o swoim negatywnym stosunku do Międlara . A co z pck ? Dlaczego ktoś pochodzący ze Świebodzina ma się odnaleźć we Wrocławiu. I dlaczego ja tej Pani nigdy nie widziałam we Wrocławiu - kandydatka widmo z obiecankami pt. gruszki na wierzbie
~MiraTyŻyjesz?!
2018-09-03 12:05:14
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Widzę, że kolejna, która swoją kampanię o Wrocławiu woli prowadzić w Warszawie. Dawno nie widziałem tak niJakiego przemówienia. Zero konkretów, ale WSZYSTKO w najlepszym Wrocławiu obieca. Żłobki, przedszkola, smogi, kolej aglomeracyjna, komunikacja publiczna, niepełnosprawni, nowe osiedla, KRUCI! STOP! Ja nie wytrzymam tego dobrobytu z pełnym błogosławieństwem PiSlamu!
~Mariola
2018-09-03 12:04:19
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ona chce połączyć nas z Kaczyńskim! Nigdy!
~Endriu
2018-09-03 12:01:56
z adresu IP: (209.58.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nie wierzę, że będąc człowiekiem potrafiącym pisać można zagłosować na kogokolwiek z tej partii. Chcecie żeby ostatnie prężnie rozwijające się i europejskie miasto wpadło w ich ręce?
~Leo
2018-09-03 12:01:19
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 5
Na pewno będzie się Pani troszczyć o swoich,bo oni sami nie potrafią. Jedni okradają PCK, inni mylą tory tramwajowe z sypialnią i opieka ze strony osoby, która nie wie jakie ma wykształcenie na pewno się przyda.
~wola
2018-09-03 09:53:58
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 1
Olbrzymia szansa dla Wrocławia stać się wzorową stolica Śląska . Bardzo ważne sprawy układów komunikacyjnych w mieście, pozwalające na poprawę warunków dotarcia do szkół, pracy. Studenci z samochodami na parkingi wokół śródmieścia - dojazd do uczelni MPK.
~szambo POpłynęło
2018-09-03 00:12:26
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 10
od 30 lat wybijało i POszło i nie wróci więcej
~woj
2018-09-02 22:13:11
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wrocław wymaga przewietrzenia, dlatego bez entuzjazmu zagłosuję na tą panią.
~normalny
2018-09-02 21:59:24
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 11
Moim zdaniem ktoś kto głosuje na faceta z szelkami i ignoruje taką kobiete ma nierówno pod sufitem -to emocjonalnie. A jeśli chodzi o rozum - od 1989 roku do Wrocławia przyczepiło się liberalno-lewicowe szambo i nie chce odpuścić. Ile jeszcze lat? Chcecie dotrwać do 48 lat jak komuszki? Dajcie nam oddechu trochę! Choćby jedną kadencję. Czy nie rozumiecie, że to naturalne dla demokracji. jak ktoś się dusi to jest kiszonka. W Polsce wajcha została przełożona w 2015 roku i jest oddech. Macie szansę w wyborach. A Wrocław? Nie dajecie nam tlenu!!!!
~Szymon
2018-09-02 21:35:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -16
Spadaj lizać jajka małemu ge.jowi Kaczyńskiemu w Warszawie. Nikt tutaj ludzi z partii Premie i Stołki nie chce. Złodziejska parta zdrady narodowej. Podatki biorą całymi garściami dla siebie.
~WRO
2018-09-02 21:06:44
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -8
Poszukaj sobie kobieto innego miasta - tutaj nikt takich nie potrzebuje
~Wrocek
2018-09-02 21:04:03
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -4
Wrocław jest miastem które łączy - nasi mieszkańcy są z różnych rejonów jako przesiedleńcy z powojennych lat i obecni- wszystko tu jest fajne i nie potrzeba tego zmieniać - bo tylko to robi obecna władza. Ma zostać tak jak jest !!!
~POLKA WROCŁAWIANKA
2018-09-02 20:08:00
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: -7
WROCŁAW OD KILKUNASTU LAT ŁĄCZY !!! A PISIAKI LUBIĄ DZIELIĆ I WSZYSTKO PSUĆ ! OD WROCŁAWIA PROSZĘ SIĘ ODPIEPRZYĆ ! TO MIASTO NALEŻY DO LUDZI KTÓRZY JE KOCHAJĄ ! UZNANIA NALEŻĄ SIĘ P, DUDKIEWICZOWI i P, ZDROJEWSKIEMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WARA PIS OD WROCŁAWIA
~antra
2018-09-02 20:06:51
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 7
A spalenie kukły Żyda? Z kim się będzie łączył Żyd?
~Ps wro
2018-09-02 19:40:23
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mogę wam obiecać lot w kosmos. Ale zastanawialiście za co będziecie wracać.Bo to lot w jedną stronę.
~Marek
2018-09-02 19:40:14
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bzdura !!! Wrocław JUŻ JEST miastem które łączy . PiS łapy precz od Wrocławia !!!
~pacyfista
2018-09-02 16:33:45
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -3
Nie popieram rekoczynow z natury, natomiast mamy do czynienia z patologia w postaci Pani poszkodowanej, ktora notorycznie lamie prawo i mozna powiedziec, ze dosiegnela ja reka sprawiedliwosci.
~Pii
2018-09-02 15:42:53
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -5
Ja proponuję dodać jeszcze , że Wrocław będzie miał dostęp do morza, metro , kopalnie diamentów, program 500+ dla posiadaczy rowerów. Wrocławianie będą pracowac 10 godzin w tygodniu . 300+ za próbę zrobienia dziecka. Myślę, że Wrocław powinien być miastem rozwoju, tak jak jest a nie miastem rozliczeń i PiSowskiej samowolki. Jeżeli Wrocław jak mówi kandydatka PiS jest najpiękniejszym miastem w Polsce ( a tak jest) to tylko dzięki temu, że jest tu wiecej antyPiSu niż PiSu
~xyz
2018-09-02 15:42:22
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 18
W sumie wybór między dżumą a cholerą. Sutryk gwarantuje, że nic się nie zmieni, a na Stachowiak nie należałoby głosować choćby z powodu, że to partia rządząca (natomiast jej wykształceniem nie przejmowałbym się)
~Pii
2018-09-02 15:29:47
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
????????????????
~Jan Sadowski
2018-09-02 15:07:55
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -6
Ta Pani to ma tupet. Nie ma odpowiednich kwalifikacji ale ego wielkie i żeruje w wystąpieniu na osiągnięciach prezydentów Dutkiewicza i Zdrojewskiego mówiąc o silnej marce jaką jest Wrocław to nie dzięki PiS tylko samym mieszkańcom i ich prezydentom. CENZORZE z PRW proszę o nie usuwanie komentarzy.
~Polak
2018-09-02 15:04:39
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
A już przypomniała sobie pani jakie ma wykształcenie? Bo ostatnio się pani zapomniało.
~dardan1
2018-09-02 14:48:04
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -1
najgorsza kandydatka niestety, pani bez odpowiedniego wykształcenia i poziomu intelektualnego, głos przekupki z bazaru, nie ma planu na wrocław tylko na przejęcie stołków i ulkowanie swoich towarzyszy partyjnych i towarzyskich, plan to ma Pani Obra którą warto posłuchać
~Jan
2018-09-02 14:14:49
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dziękujemy , a zdelegalizuje Pani ONR? Na razie to widzę jako największą skaze tego pięknego miasta.