Wrocław: Jacek Sutryk o pomocy dla osób niepełnosprawnych

M. Obłoza, el | Utworzono: 2018-09-02 17:51 | Zmodyfikowano: 2018-09-02 17:57
A|A|A

Fot: archiwum radiowroclaw.pl

Jacek Sutryk chce, aby Wrocław był bardziej przyjazny dla niepełnosprawnych. Kandydat na prezydenta miasta proponuje utworzenie biura ds. potrzeb niepełnosprawnych. Postulował również, aby mieli oni możliwość przenoszenia się do mieszkań lepiej przystosowanych:

Kandydat na prezydenta miasta podkreślił, że chce kontynuować program "Wrocław bez barier":

Jacek Sutryk dodał, że chciałby, aby po wygranych przez niego wyborach magistrat przystąpił do "kompleksowej diagnozy potrzeb osób niepełnosprawnych". - We Wrocławiu mieszka ponad 43 tys. osób, które mają orzeczenie o niepełnosprawności. Chcemy dokładnie poznać ich potrzeby - mówił.

Start w wyborach prezydenckich we Wrocławiu oprócz Sutryka ogłosili dotychczas: kandydatka Zjednoczonej Prawicy Mirosława Stachowiak-Różecka, Jerzy Michalak, który wystartuje z listy Idzie Nowe, Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która powalczy o prezydenturę z komitetu "Wrocław dla wszystkich", Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjny Wrocław) i Robert Butwicki, któremu poparcia udzielił Kornel Morawiecki, lider ugrupowania Wolni i Solidarni.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Nie fabrykuj synuś głupot
2018-09-08 16:24:16
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
miales dość czasu na pomoc starszym czy niepełnosprawnym i nic nie zrobiles.To po pierwsze.Poza tym przy UL jest już rada ds niwpelnosprawnych ! ale podobnie jak Dutkiewicz ją "olewasz"
~Komentarz został usunięty
2018-09-07 04:35:35
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~A w żłobkach tragicznie
2018-09-03 20:13:34
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
O czym informuje Gazeta Wrocławska. Gdzie był Sutryk przez te lata? Nie pracował?
~rafka
2018-09-03 18:16:35
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Martwi mnie, że potrzebujemy nowego biura w magistracie, aby zadbać o osoby z niepełnosprawnościami. Jest wiele elementów, które można wskazać na sam początek, bez rozbudowywania struktur: - w pełni niskopodłogowy tabor MPK, wymieniany zgodnie z zasadami (3% tramwajów i 10% autobusów każdego roku) - program budowy przystanków wiedeńskich - wydatki na utrzymanie chodników pozwalające na ich zadowalający stan - program wymiany nawierzchni nieprzyjaznych dla osób na wózkach (np. kostka łupana przy budynku Ovo i biurowcach Globis i Pegaz) - zasada rezygnacji ze wszystkich kładek i tuneli (została jeszcze kładka nad Grabiszyńską, kładka i tunel przy Legnickiej, plac Dominikański)
~Janka
2018-09-03 17:55:21
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zabrał pieniądze na rozbudowę przychodni dla dzieci chorych i niepełnosprawnych we Wrocławiu. Ot taka troska miasta.
~Bercik
2018-09-03 11:50:02
z adresu IP: (209.58.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jedyny kandydat realnie związany z miastem i pracujący od kilkunastu lat na jego rzecz, a wszędzie hejt, bo poparcie od Dutkiewicza.. Otwórzcie oczy
~Andreas
2018-09-03 10:55:51
z adresu IP: (178.212.xxx.xxx)
Ocena: -3
Tego obok ''kolegę'' p Dudkiewicza i Sutryka, to bym zbadał na narkotyki.
~Omg
2018-09-03 01:19:56
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 4
To tylko 3 punkty z programu...a co ze Śląskiem...z jego finansowaniem...co z tramwajami to tu to tam...jak odkorkować Oltaszyn? Co tam w programie?
~wrocławianin
2018-09-02 22:07:33
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jedyny kandydat, który może zagwarantować, że na każdym osiedlu powstaną "pomniki" po milionie PLN za sztukę.
~Malwa
2018-09-02 21:09:52
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -8
Jedyny sensowny kandydat na tle tych wszystkich pożal się boże Rożeckiej, Lempart, Obar i kto tam jeszcze.
~niewinni
2018-09-02 19:17:43
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 10
To są kłamstwa. PO tez obiecywała w 2007 roku i co z tego wyszło? Boższ Ty mój dlaczego ludzie są tacy naiwni?
~Benny Hill
2018-09-02 19:16:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jak można głosować na faceta w szelkach?
~Witos
2018-09-02 18:33:38
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -12
Brawo Sutryk!
~Pełnosprawny
2018-09-02 18:31:44
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -10
Dawno nie widziałem równie poruszającej relacji. Szczere poparcie i obecność tych wyjątkowych osób tylko mnie utwierdza, że człowiek związany z MOPSem, a potem szef Departmentu Spraw Społecznych to mój kandydat na prezydenta Wrocławia.