Bezpieczna droga do szkoły w Legnicy

Karolina Kurczab/PP | Utworzono: 2018-09-03 10:05 | Zmodyfikowano: 2018-09-03 10:05
A|A|A

fot. Policja Legnica

Już dziś od rana przy legnickich podstawówkach można było spotkać wielu funkcjonariuszy. Przez ostatnie dni zachęcali oni rodziców, by wybrali się z dziećmi na spacer przed rozpoczęciem roku i pokazali swoim pociechom na co muszą uważać w drodze do szkoły. Dziś policjanci tłumaczą najmłodszym w pobliżu szkół co oznaczają znaki drogowe w pobliżu, czy też jak zachować się na przejściu dla pieszych. Maluchy chłonęły wiedzę jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Zuzia i Nikodem dobrze znają swoją drogę do szkoły, bo kilka dni temu rodzice zachęceni przez policjantów wybrali się z nimi na taki edukacyjny spacer.

- Rodzice są największym wzorem dla swojej pociechy, musimy świecić przykładem – tłumaczy pani Kasia jedna z mam, która zabrała swojego syna na taki spacer przed pierwszym dzwonkiem:

Policjantów przy legnickich podstawówkach spotkamy nie tylko dziś. Przez najbliższe dni będą patrolować przejścia i zwracać uwagę na bezpieczeństwo zarówno maluchów, jak i dorosłych. Funkcjonariusze zapewniają, że przez te kilka dni – będą przeprowadzać dzieci przez jezdnię i tłumaczyć zasady ruchu drogowego, by spoglądanie w prawo i lewo stało się ich nawykiem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama