Swastyka w centrum Wrocławia? "Taka ingerencja w przestrzeń miejską jest celowa"

Marcin Obłoza, dwie | Utworzono: 2018-09-05 11:12 | Zmodyfikowano: 2018-09-05 11:12
A|A|A

(fot. Facebook Capitolu)

Capitol na swoim facebooku tłumaczy, że chciał w ten sposób "zwrócić uwagę na ważne, antyfaszystowskie i antywojenne przesłanie spektaklu". - Banery, które zawisły na budynku Teatru Muzycznego Capitol, to część kampanii promocyjnej musicalu "Blaszany bębenek". Taka ingerencja w przestrzeń miejską jest celowa - chcemy zainteresować jak największą liczbę wrocławian i gości, zwrócić uwagę na ważne, antyfaszystowskie i antywojenne przesłanie spektaklu, skłonić do rozmowy o banalności zła, które często zaczyna się niewinnie jak dziecięca zabawa.

Spektakl na Dużej Scenie będzie grany od 5 października.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~bob41
2018-09-14 12:36:14
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
pseudo reklama
~Kolega
2018-09-13 14:20:54
z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wrocław to z czasów II Wojny swiatowej Niemieckie nazistowsko hitlerowskie miasto. We Wrocławiu żyli naziści, więc w jakiś sposób pasuje ale osobom z pokolenia wojny, Powstania Warszawskiego, ludziom z Krakowa Warszawy, Łodzi co podczas okupacji przeszli piekło taki widok zapewne mocno przyspieszył puls!!!
~Mariusz
2018-09-13 09:50:10
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -7
Bardzo dobra reklama
~Kanzo
2018-09-07 01:00:01
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -2
Czy wy wogole wiecie o czym jest spektakl? Moim zdaniem idealnie pasuje
~Bereslau
2018-09-06 10:29:22
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -11
Nagle okazuje się,że "polactwo" jest akże znawcą symboliki,szczególnie faszystowskiej.Najwiecej mają do powiedzenia ci,którzy w szkole mieli więcej lekcji religii niż historii.ten symbol tyle ma wspólnego ze sfastyką co międlar z chrześcijanstwem.A dla wszystkich polskich "patriotów" rada,by poduczyli się historii,a szczególnie o sztandarach i symbolach wojskowych Polsce przedwojennej.
~shwule
2018-09-06 00:03:23
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 5
teatralne
~Za spalenie Marzanny
2018-09-05 21:31:04
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 24
Na Rynku, Rybaka zaś skazano na więzienie...
~Myk
2018-09-05 19:08:32
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 13
Myślę że założony efekt w pełni osiagniety... Tylko czy faszystowskie niemcy nie upomną sie o prawa autorskie ????
~Anna
2018-09-05 18:55:01
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ja tam widzę wiatrak.
~Jacek
2018-09-05 18:26:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 13
Ginter Grass był ss-manem
~Pati
2018-09-05 15:38:49
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: -5
Świetny graficznie pomysł. Gratulacje dla autora. Super.
~Kultulover
2018-09-05 13:01:16
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -2
Bilety kupione, jeszcze przed kampanią promocyjną, bo takie dzieło z choreografią i bogatą warstwą muzyczną po prostu będzie hitem na miarę Mistrza i Małgorzaty, wystawianego w Capitolu. Znajomość dzieła pomaga w interpretacji akcji, ale przecież łatwiej być ingorantem i wichrzycielem spisków i wpływów. Swoją drogą - dawno nie widziałem tak dobrej wizualnie i trafnej kreacji plakatu.
~Stif
2018-09-05 12:36:34
z adresu IP: (91.230.xxx.xxx)
Ocena: 12
Barany debile i ćwoki zrobią wszytko żeby zwrócić na siebie uwagę tylko że to zrobili ludzie kultury nie jakieś kibole. Jak można być takim kretynem i jeszcze dorabiać do tego szmatława ideologie że chce się potępić faszyzm. Jakbym wiedział w którym pokoju siedzi ten debil to pofatygowałbym się i przyjechał mu wyciąć z liścia. No chyba ze ten co to wymyślił jest niemcem i zajmuje się propagacją polskiej kultury. Dyrektorze teatru niech pan jedzie do Hinterlandu
~Japonia
2018-09-05 12:34:06
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
No tak pomniki żołnierzom Polskim znikają a w zamian cos takiego?
~aaaa
2018-09-05 12:08:59
z adresu IP: (62.233.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wyobraźmy sobie takie coś na stadionie i od razu był by płacz wszystkich że faszysty na meczach Śląska
~Iwona
2018-09-05 12:00:56
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -2
To nie są swastyki, to dziecięce wiatraczki, które dopiero mogą się "rozkręcić" w prawdziwe swastyki... O ile w porę ich nie zatrzymamy. Bo już się kręcą, napędzane przez mało rozgarniętych dorosłych...
~Bezpartyjny Linoskoczek
2018-09-05 11:34:35
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 22
Dosłowna ilustracja ćwierćwiecznych rządów wrocławskiego układu zamkniętego. Swastyka POkazuje POziom KODziarsko-UBywatelski nowośmiesznego totalniactwa POlszewickiego. Wstyd i hańba.