DRJ: II Półmaraton Górski Wałbrzych

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2018-09-06 07:35 | Zmodyfikowano: 2018-09-09 14:49
A|A|A

fot. Joanna Mazurek

Przed Biegowymi twardzielami kolejne wyzwanie. W niedzielę - 9 września - spotkali się na II Półmaratonie Górskim w Wałbrzychu. Podczas imprezy z cyklu Runner's World Super Bieg zawodnicy do wyboru mieli dwie trasy, na 21 albo na 10 kilometrów.

Trasa półmaratonu ma 750 m przewyższeń i oplata Chełmiec od strony Wałbrzycha, trawersując jego zbocza, wspinając się na szczyt i przechodząc na moment na jego drugą stronę. Widoki można podziwiać, ale tylko przez chwilę, bo zaraz trzeba zbiegać w dół. Bieg na 10 km - to pętla na zboczach góry - w sam raz np. na debiut w górskim begu.

Jednego z biegaczy zaczepiła Elżbieta Osowicz:

Bazą zawodów był kompleks sportowy Aqua Zdrój w Wałbrzychu przy ul. Ratuszowej. To również miejsce mety.

Na mecie czekały tradycyjnie medale dla wszystkich uczestników i ciepły posiłek. Każdy mógł również bezpłatnie wydrukować w biurze zawodów dyplom z własnym wynikiem osiągniętym na wybranym dystansie. W czasie kiedy dorośli byli na górskich trasach, na stadionie piłkarskim przy Aqua Zdroju ścigały się będą dzieci. W zależności od wieku  mieli do pokonania od 500 metrów do 2 kilometrów.

Pierwsza z kobiet na 10 km była Teresa Krajewska - Wiśniak z Wojcieszowa , jak było na trasie?

Wałbrzyska impreza to przedostatnia edycja RWSB 2018 - finał w postaci biegu alpejskiego 4F Świeradów Run odbędzie się 6 października w Górach Izerskich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama