Piosenki dla dzieci

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-09-10 14:53 | Zmodyfikowano: 2018-09-10 14:55
A|A|A

fot. materiały prasowe

O PŁYCIE:

Najnowszy koncert oraz trzecia i ostatnia płyta ,wieńcząca najważniejsze dzieło zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych": „Dziecięcą Trylogię Muzyczną", zwaną też „Małą Profilaktyką". Poprzednie dwie części: „Piosenki zdrowych dzieci" (2015), „Piosenki mądrych dzieci" (2016).

„Piosenki ekodzieci" mówią językiem prostym, adekwatnym do wieku odbiorców o najważniejszych sprawach w relacji człowiek-przyroda: o marnowaniu jedzenia, o smogu, o segregacji odpadów, wreszcie o uzależnieniu od smartfonów, i wielu innych. Piosenki te są również doskonałym materiałem dydaktycznym dla wychowawców i pedagogów w szkołach i przedszkolach. Mądre, a zarazem niebanalne teksty, oraz melodyjne kompozycje są kluczem do kreatywnego sięgania po naukę i pochłaniania wiedzy przydatnej w życiu.

Patronat Medialny: TVP ABC. Patronat Honorowy: Ministerstwo Środowiska, Rzecznik Praw Dziecka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dzielnica Warszawa Śródmieście.

O ZESPOLE:

„Jestem przekonany, że piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych stanął się wspaniałym narzędziem wspierającym rozwój najmłodszych i przyczynią się do przyswajania przez nich ważnej i potrzebnej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, norm społecznych i budowania przyjaznych relacji międzyludzkich."

Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak

„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę" – to motto towarzyszy od 1988 roku zespołowi „Mała Orkiestra Dni Naszych". Nasze koncerty i płyty to nie tylko zabawa, ale szeroka profilaktyka zgodna z Narodowym Planem Działań na Rzecz Dzieci (zdrowy tryb życia i zwiększanie jakości edukacji poprzez poznawanie świata).

Pomysłodawcą idei jest założyciel i lider zespołu, Jerzy Kobyliński, pedagog z wykształcenia, kompozytor i autor całości materiału.

Kilka ostatnich płyt objął Patronatem Honorowym Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, oraz Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a także TVP ABC, gdzie teledyski z piosenkami zespołu są często prezentowane. W roku szkolnym 2014/2015 piosenka "Nie ma jak dom" znalazła się w Elementarzu XXI w. (wydawca Nowa Era) i trafiła do wszystkich trzecioklasistów w Polsce. Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne dołącza nasze piosenki do materiałów dedykowanym nauczycielom.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama