Czas na drugi sprawdzian Jerzego Brzęczka

Wojciech Klich | Utworzono: 2018-09-11 09:07 | Zmodyfikowano: 2018-09-11 09:07
A|A|A

Remis na wyjeździe w spotkaniu z Włochami wlał trochę otuchy w serca polskich kibiców. Dziś podopieczni Jerzego Brzęczka mogą przekonać fanów, że mundial naprawdę był tylko wypadkiem przy pracy. 

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiadomo, że w składzie reprezentacji Polski będą zmiany. Selekcjoner nie chciał jednak zdradzać wszystkiego. Rotacja na pewno dotknie bramkarzy - dziś między słupkami ma stanąć Wojciech Szczęsny, a nie Łukasz Fabiański. Na murawie zabraknie też Macieja Rybusa, Macieja Makuszewskiego oraz Tarasa Romanczuka. Wszyscy przez kontuzje opuścili już zgrupowanie kadry. Ten ostatni przez uraz kręgosłupa będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni.

Niewiadomą jest ustawienie w ataku. Robert Lewandowski może dziś po raz setny wybiec w biało-czerwonej koszulce. Jerzy Brzęczek może jednak dać odpocząć kapitanowi. Wtedy szansę na grę mają Arkadiusz Milik lub urodzony w Dzierżoniowie Krzysztof Piątek. Obaj prezentują wysoką formę strzelecką na początku sezonu włoskiej ligi.

Irlandia to ostatnio drużyna z problemami. Rywale w minionym tygodniu sromotnie przegrali w Lidze Narodów. Podopieczni Martina O'Neilla ulegli Walii aż 1:4. Dodatkowo Irlandczycy też mają problemy kadrowe. Ze składu wypadli Jonathan Walters oraz Stephan Ward, filary drużyny.

Biało-czerwoni są faworytem tego spotkania, nawet jeżeli Brzęczek zdecyduje się na liczne zmiany w składzie. Czy podtrzymają dobre wrażenie po spotkaniu z Włochami? Przekonamy się dziś wieczorem.

Początek spotkania o godzinie 20:45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Relacje z meczu na antenie Radia Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama