Na drony-kurierów trzeba będzie poczekać

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2018-09-11 16:22 | Zmodyfikowano: 2018-09-11 16:24
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Facebook

Nie ma przepisów, więc nie będzie dronów-kurierów. Legnicka Firma logistyczna już trzy lata temu mówiła o nowoczesnym rozwiązaniu jakim mają być latające drony, dostarczające przesyłki. To trochę jak gołębie pocztowe przyszłości. Przyszłości dlatego, że przez brak przepisów, nie można z nich korzystać.

Jak tłumaczy Arkadiusz Żurek z firmy Ritex póki co latający kurierzy pomagają pracownikom firmy, dostać się na te najwyższe półki...

– My jako pierwsi w kraju być może na świecie zatrudnimy w cudzysłowie drony do praktycznego wykorzystania w logistyce. Będą strażnikami, będą wykorzystywane do misji inwentaryzacyjnych wewnątrz obiektu, a w przyszłości, mamy drugą działkę, będziemy latać sobie z paczkami z jednego miejsca do drugiego - tłumaczy Żurek.

Jak tłumaczy Arkadiusz Żurek – drony są w stanie dostarczyć nawet 8-kilogramową paczkę, jednak na razie mogą poruszać się jedynie na terenie firmy.

– Te prace legislacyjne na temat wykorzystania praktycznego dronów jeszcze są w toku i moim zdaniem przynajmniej dekada czasu żeby to zostało usankcjonowane, natomiast na chwilę obecną będziemy wykorzystywać drony wewnątrz naszego obiektu - mówi Arkadiusz Żurek.

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie zapowiadanego w zeszłym roku Centrum logistycznego Ritex w Gniewomierzu. Mamy tam wysokie regały, a taka latająca maszyna szybko i sprawnie porusza się między półkami, nawet skanuje kody.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama