ZDiUM nie może remontować torów nocą. "Mieszkańcy rzucają doniczkami i przetworami w słoikach"

Dorota Kuźnik, mk | Utworzono: 2018-09-12 19:56 | Zmodyfikowano: 2018-09-12 20:02
A|A|A

fot. archiwum RW

Jak mówi Ewa Mazur z zarządu dróg, prace trzeba było przesunąć na porę dzienną, ponieważ gdy te wykonywano nocą, mieszkańcy nie tylko narzekali na hałas, ale też aktywnie wyrażali swoje niezadowolenie:

- Nie tylko wzywają policję, za każdym razem kiedy ekipy pojawiają się, żeby naprawić uszkodzony odcinek torowiska. Zdarzają się niestety również przypadki rzucania w pracujące ekipy przetworami w słoikach, doniczkami oraz konserwami.

Żeby więc nie narażać robotników na utratę zdrowia lub życia, prace prowadzone będą od poniedziałku do piątku w porze dziennej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kalamazoo
2018-09-14 09:24:32
z adresu IP: (83.13.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nasze społeczeństwo robi się coraz bardziej wymagające. Chcemy prostych torowisk i gładkie drogi, ale ma być to zrobione w taki sposób aby nie hałasować w nocy i nie blokować dróg za dnia. To w jaki sposób to ma być zrobione. Ciężko zrozumieć że jak ekipa wpadnie w nocy to zrobi to szybciej. Wole kilka nocy zarwać niż smażyć się w korkach. Takie moje skromne zdanie
~żenua
2018-09-13 15:25:46
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: -3
Fajnie mieszkać na obrzeżach i narzekać, jak to mieszczuchy nie pozwalają remontować torowiska w nocy. Mieszkam przy jednej z głównych ulic i nawet przy zamkniętych oknach w niektórych pokojach nie dałoby się zasnąć. Polecam art. 144. KC. Puentą tego dennego artykułu powinno być: Żeby nie prowadzić uciążliwych dla mieszkańców prac, prace będą prowadzone od poniedziałku do piątku w porze dziennej.
~Nie prowadzić
2018-09-13 15:12:21
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -3
NIe prowadzić w ogóle remontów... jak popadnie w ruine... to samo będą skomleć by ktoś to naprawił. Bydło trzeba nauczyć.
~to ja
2018-09-13 10:50:57
z adresu IP: (213.241.xxx.xxx)
Ocena: 1
i bardzo dobrze... 2 razy przez nich nie poszedlem do roboty i stracilem ze 20 jajek i pare butelek wody.
~Wojtek
2018-09-13 08:17:28
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Rozumiem że jeśli jakiś szur rzuci doniczką w dzień to pracę remontowe nie będą już prowadzone ani w dzień ani w nocy.
~autorka
2018-09-13 00:34:47
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 5
dostała medal ZASŁUGI od prezydenta DUptkiewicza
~krzysiek
2018-09-13 00:31:55
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pewnie rzucają tymi słoikami ci, którzy jeżdżą samochodami i nie pomyślą, że teraz inni nie będą mieli jak dojechać do pracy, jak w godzinach szczytu ekipy będą musiały zamykać przejazd. Chyba, że robotnicy zatarasują im wyjazd z parkingów sprzętem, to wtedy będą się dla odmiany awanturować, dlaczego nie robią remontów nocą :d Ja potrafię zrozumieć, że czasem trzeba coś zrobić nocą ze względu na ruch, ulice też czasem łatają nocą. Zresztą zwykle młotami pneumatycznymi hałasują tylko przez krótki czas na początku, żeby rozebrać fragment nawierzchni, potem już jest ciszej.
~////
2018-09-12 22:30:22
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie czyń innemu co tobie nie miłe. Czy chciałbyś mieć młot pneumatyczny w Ramiszowie o 2 nad ranem?
~Tramwaj wodny
2018-09-12 21:51:30
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Trolejbusy nie maja takich problemów. Zawsze można położyć z boku tymczasowe torowisko na chodniku i po sprawie.
~ech
2018-09-12 21:29:50
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Grażyna narobiła ogórków na zime a Janusz wyrzuca przez okno. Ech... marnotrawstwo!
~Wkurzony
2018-09-12 21:09:06
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przecież te prace są takie ciche że mieszkańcom to nie przeszkadza---oczywiście jestem sarkastyczny...
~Wkurzony
2018-09-12 21:06:42
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jeszcze za śmieciarzy trzeba się zabrać,bo już nawet przed 4tą rano raban robią....
~////
2018-09-12 20:53:29
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
A konsultował ktoś z mieszkańcami remont? Czy ktoś z magistratu poinformował mieszkańców? "Żeby więc nie narażać robotników na utratę zdrowia lub życia, prace prowadzone będą od poniedziałku do piątku w porze dziennej." Tego żaden logik z Mikstatu nie przewidział. Tak tramwaj to zanieczyszczenie środowiska - to hałas.
~Krakus
2018-09-12 20:46:04
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -4
brawo, a już myślałem, że w Wrocławiu mieszkają same ćwoki wychwalające to paskudne miasto
~gosc
2018-09-12 20:21:59
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 5
zasadnicza sprawa! MPK nie remontuje torów :) a tym bardziej w nocy. Wieć tytuł jest po prostu nieprawdą