Krzysztof Piątek z czwartym golem w Serie A. Tym razem pokonał... Polaka [ZOBACZ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-16 17:50 | Zmodyfikowano: 2018-09-16 18:13

Decydująca akcja miała miejsce w 69 minucie. Polak po zagraniu Domenico Criscito strzałem z 18 metrów trafił siatki. To już czwarty gol Krzysztofa Piątka w tym sezonie. Nasz napastnik wraz z Gregoire Defrelem z Sampdorii jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A.

To nie koniec dobrych, polskich informacji z Włoch bo dziś gola strzelił także Mariusz Stępiński i było to trafienie dające Chievo wyjazdowy remis z Romą 2:2.

Wydarzeni dnia miało miejsce w Turynie gdzie przełamał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w końcu  wpisał się na listę strzelców w meczu ligi włoskiej. CR7 dwukrotnie, a jego Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał Sassuolo 2:1.

Z  kronikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze występ Łukasza Teodorczyka. Polski napastnik zagrał od 57 minuty w barwach Udinese, ale nie wpłynął na wynik spotkania, które jego zespół zremisował z Torino 1:1.

Juventus jest liderem Seria A i o trzy punkty wyprzedza Napoli. Drużyna pochodzącego z Ząbkowic Śląskich Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika w sobotę pokonała Fiorentinę 1:0. Drugi z Polaków asystował przy trafieniu Lorenzo Insigne, który zmusił do kapitulacji Bartłomieja Drągowskiego w 79. minucie.

Zadowolone po tej kolejce jest nasze trio z Sampdorii - Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki. Dwaj pierwsi grali pełne 90 minut, a trzeci wszedł z ławki i strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza Frossinone. Sampdoria rozgromiła rywali na wyjeździe 5:0. W przegranym zespole cały mecz rozegrał Bartosz Salamon.