W Polsce ma brąz, w Szwecji powalczy o złoty medal

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-09-25 07:35

Janowski, który w niedzielę świętował z drużyną wrocławską zdobycie brązowego medalu w PGE Ekstralidze, ma szansę wywalczyć kolejne trofeum w sezonie. Szwedzki zespół Polaka rywalizuje o szósty tytuł w historii klubu. Po raz ostatni zespół z Malilli wygrał rozgrywki w 2007 roku.

Zespół Dackarny wygrał część zasadniczą rozgrywek, a walce o finał Elitserien drużyna prowadzona przez Petera Karlssona okazała się lepsza od beniaminka - Vastervik Speedway.

Broniąca tytułu Smederna w półfinale po zaciętym dwumeczu pokonała Rospiggarnę Hallstavik (39:51 i w rewanżu 52:38).

W finałowej rywalizacji, która dziś wieczorem (godz. 19.00) rozpocznie się na G&B Arenie w Malilli, pojedzie czterech Polaków. Oprócz Janowskiego w zespole gospodarzy wystąpią Krzysztof Kasprzak i Paweł Przedpełski. Zawodnikiem Smederny jest natomiast Krzysztof Buczkowski.

SKŁADY:

Dackarna Malilla: 1. Greg Hancock, 2. Paweł Przedpełski, 3. Oliver Berntzon, 4. Maciej Janowski, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Hans Andersen, 7. Joel Kling.

Eskilstuna Smederna: 1. Fredrik Lindgren, 2. Krzysztof Buczkowski, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Mikkel Michelsen, 5. Niels Kristian Iversen, 6. Linus Ekloef, 7. Pontus Aspgren.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.