Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (1.10-7.10)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-09-30 11:10 | Zmodyfikowano: 2018-09-30 11:10
A|A|A

fot. Superbieg

W sobotę 6 października tradycyjny Świeradów Run. Impreza zakończy górską rywalizację w cyklu Superbieg 2018. W programie imprezy bieg alpejski na 15 kilometrów oraz 10 Staropolanki. Można także wystartować w biegu górskim na niespełna 3-kilometrowej trasie. Limit uczestników to 500 osób. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na liście startowej. Początek rywalizacji w sobotę o godz. 11.00 przy Dolnej Stacji Kolei Gondolowej SKI-SUN przy ul. Źródlanej w Świeradowie-Zdroju.W sobotę (6.10) po raz czwarty i ostatni w tym roku spotkają się uczestnicy biegowych Mistrzostw Kątów Wrocławskich. Do pokonania stały dystans 5 kilometrów. Start o godz. 11.00 z parkingu GOKiS w Kątach Wrocławskich.

6 października miłośnicy biegania po górach po raz kolejny spotkają się w Głuszycy koło Wałbrzycha. Rozegrany zostanie tam Waligóra Run Cross. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse - ultra na 53 km oraz półmaraton górski na 25 km. Bieg zaliczany jest do najtrudniejszych wyzwań w Polsce. Start dystansu ultra o 8.00, a półmaratonu dwie godziny później przy SP nr 3 w Głuszycy. Trwają zapisy internetowe.

Znacznie lżejsze, choć też górskie wyzwanie, już 6 października w Karpaczu. W sobotę odbędzie się tam impreza rekreacyjno-sportowa Bieg do Kotła Łomniczki. 3-kilometrowy dystans na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można pokonać biegnąc, uprawiając nordic walking, a nawet spacerując. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Udział w imprezie jest bezpłatny. Start biegu o godz. 11.00 przy wejściu na czerwony szlak przy ul. Olimpijskiej w Karpaczu.

Jaroszowski Marszobieg Przełajowy to impreza, która 6 października odbędzie się w Jaroszowie koło Strzegomia. To propozycja dla miłośników biegania oraz nordic walking. Rywalizacja odbędzie się na drogach polnych. W programie marsz na około 2,5-kilometrowej trasie i bieg na nieco ponad 4-kilometrowym dystansie oraz zmagania najmłodszych. Start biegu głównego o 12.00 z Orlika w Jaroszowie. Udział w imprezie jest bezpłatny.Bystrzyca Górna k. Świdnicy zaprasza w najbliższą sobotę (6.10) na 6. Bieg po Odnowę. W programie: przełajowy bieg główny na dystansie 5 km, imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking. Impreza ma charakter charytatywny. Dochód z niej ma pomóc w leczeniu Ani Marszałek. Start biegu głównego w sobotę o godz. 13.00 ze stadionu w Bystrzycy Górnej.Osobowicka Ósemka - to impreza, która w niedzielę 7 października rozpocznie się o godz. 10.00 we Wrocławiu. Uczestnicy pokonają dwie 4-kilometrowe pętle w Lesie Osobowickim. Start przy boisku leśnym. Udział w biegu jest bezpłatny. Limit to 200 biegaczy.

W niedzielę na wspólne bieganie zaprasza także Legnica. 7 października rozegrany zostanie tam 31. Bieg Lwa Legnickiego - czyli Legnica Półmaraton. Uczestnicy pokonają trzy pętle na atestowanej trasie po alejkach Parku Miejskiego. Start o godz. 11.00 z bieżni lekkoatletycznej.

7 października we Wrocławiu po raz drugi wystartuje Wild Run. 10-kilometrowa trasa prowadzi alejkami wrocławskiego ZOO, na dwóch pętlach po 5 km. Bieg ma charakter charytatywny - celem jest wsparcie akcji ratowania ginących gatunków zwierząt z Azji. Start o godz. 16.30. Kibice i osoby towarzyszące na teren ogrodu zoologicznego mogą wejść po wykupieniu biletu do ZOO. Limit uczestników jest już wyczerpany.

 

SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama