Konstelacje, Burka w Nepalu, Migracje, Opowieści niesamowite (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-10-01 17:06 | Zmodyfikowano: 2018-10-01 17:12
A|A|A

Spotkanie z Krzysztofem Rudowskim – pisarzem, poetą i jazzowym trębaczem. Nasz pierwszy gość opowie o swojej najnowszej książce, pt. „Konstelacje” (Wydawnictwo Warstwy 2018). Powieść Krzysztofa Rudowskiego to fabularny zapis „wielkich pytań”, postawionych w niewielkich miniaturach literackich i prozaicznych scenach z życia.

Edyta Stępczak, dziennikarka i działaczka humanitarna, autorka reportażu, pt. „Burka w Nepalu nazywa się Sari” (Wydawnictwo Znak). Jest to przejmująca opowieść o współczesnych Nepalkach, które nie chcą już żyć w tradycyjnym, patriarchalnym społeczeństwie i – stawiając na szali swoje bezpieczeństwo, zdrowie, a często nawet życie. Rozdarte między tradycją, a aspiracjami i dążeniami, walczą o podstawowe prawa człowieka.

Wrocławski autor, anglista i nauczyciel – Marcin Rusnak. Pretekstem do rozmowy będzie wznowienie jego bardzo dobrze przyjętego zbioru opowiadań z gatunku fantastyki, pt. „Opowieści niesamowite” (Wydawnictwo Fantazmaty) oraz premiera obyczajowego serialu audio, pt. „30 dni” (Wydawnictwo Storytel), dostępnego do odsłuchania online oraz na urządzeniach mobilnych.

Spotkanie z Kevinem Nolbertem – urodzonym w Paryżu Polakiem, muzykiem, mistrzem sportów walki i pisarzem. Naszego gościa zapytamy o jego najnowsze dzieło, obyczajową nowelę, pt. „Migracja” (Wydawnictwo Novae Res), W tej zaskakującej, pełnej metafor historii subtelny erotyzm przeplata się z męską przyjaźnią, w poznanym pod supermarketem bezdomnym można dostrzec wartościowego człowieka, a wielka wygrana jest tylko środkiem do celu.

Na program co czwartek od 16:00 zapraszają: Jacek Antczak, Bartosz Synowiec, Łukasz Śmigiel

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama