Kolejna odsłona walki o Wschodnią Obwodnicę Wrocławia

Przemek Gałecki, dwie | Utworzono: 2018-10-03 14:20 | Zmodyfikowano: 2018-10-03 14:21
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

CZYTAJ: Wrocław: Radni mówią "dość". Prawie 8 tys. osób żąda rozpoczęcia budowy WOW na południu

Prace przy południowym fragmencie tej trasy nie mogą ruszyć od lat, bo budowie obwodnicy przez wieś Wysoka sprzeciwiają się członkowie stowarzyszenia. W wykupionej w gazecie reklamie tłumaczą, dlaczego Urząd Marszałkowski nie chce budować tej trasy w wariancie „W”, który zdaniem mieszkańców Wysokiej jest lepszy.

Przebieg postępowania - ZOBACZ NA SLAJDACH

Jerzy Michalak z zarządu województwa tłumaczy, że 8 tysięcy osób podpisało się pod petycją, aby natychmiast rozpoczynać prace.

Według wstępnych zapowiedzi w połowie października zostaną otwarte koperty w przetargu na 2,5-kilometrowy odcinek obwodnicy między rondem w Iwinach a ul. Grota Roweckiego we Wrocławiu. Co dalej - tu decyzja należy do RDOŚ-u.

CZYTAJ: Wschodnia Obwodnica Wrocławia przez Wysoką? Będą kolejne konsultacje

RDOŚ kontra marszałek. Południowy fragment wschodniej obwodnicy pod znakiem zapytania

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~PPP
2018-10-05 09:00:53
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szkoda, że garstka cwaniaków z Wysokiej tak łatwo może utrudniać życie kilkunastu tysiącom. Gdyby sprawa petycji o szybkie rozpoczęcie robót była lepiej nagłośniona, to zebrano by nie 8 a 20.000 podpisów.
~////
2018-10-04 00:03:19
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
Teraz Michalak z Sutrykiem metro będą drążyć.
~J23
2018-10-03 21:14:59
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Panie Michalak, weź Pan łopatę w ręce i kop Pan tę obwodnicę to zagłosuję na Pana
~Fachowiec
2018-10-03 20:43:34
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tak jak ktoś niżej napisał - jakoś "dziwnym" trafem budowa szła w latach 2012 i 2013, przyszedł Michalak i nagle lipa. Może niech wymienią ludzi od Michalaka, zatrudnią tych, co byli wcześniej, bo albo mieli dużo szczęścia, albo znali się na robocie.
~Mira
2018-10-03 17:18:42
z adresu IP: (91.59.xxx.xxx)
Ocena: 9
Skad ja to znam ??? Kiedys mieszkancy Lanow nie zgodzili sie na wysadzenie walow by ochronic Wroclaw przed wielka woda i zalalo Wroclaw. Teraz 8 tysiecy stawia warunki miastu ??? No szok. Wiedzieli co kupuja i gdzie kupuja !! Wszyscy chca miec wygode autostrad, ale nikt nie chce obok nich mieszkac....ciekawe ???
~Panie Redaktorze litości
2018-10-03 15:58:21
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -8
Proszę o trochę rzetelności. Zacytował Pan jakiś szczątkowy fragment z przekazu mieszkańców i stowarzyszenia a reszta Pan Michalak. Litości. Dajcie w końcu tym ludziom powiedzieć co sądzą i co wiedzą. Zresztą tam więcej smakowitych kąsków widziałem. czemu tego Pan nie cytuje, czemu nie pokazuje Pan całej treści obwieszczenia ??? Układy?
~Zenon
2018-10-03 15:56:37
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 16
Zamknąć ul Ołtaszyńską i Kutrzeby niech wiochmani z Wysokiej stoją w korkach przez Bielany Wrocławskie po kilku miesiącach będą błagać o obwodnicę przez Wysoką.
~Lon
2018-10-03 15:38:30
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Będę się śmiał jak budowa ruszy po wyborach.bedzie odpowiedź kto wsztrzymywal budowę.
~******
2018-10-03 15:37:29
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 16
Jeszcze przed pierwszą budową jakiegokolwiek "bloku" w Wysokiej była znana trasa obwodnicy - co bardziej "przedsiębiorczy" wykupywali działki przy i na trasie. Jak zaczęły powstawać tam bloki wszyscy kupujący mieli pojęcie co tam się będzie działo, a teraz wielki protest. Mieszkania bezpośrednio przy trasie były sprzedawane z wielkim upustem sam znam kilkoro którzy śmiali się z tych co kupowali lokale w głębi osiedla twierdząc że jakoś to będzie.
~To jest skandal
2018-10-03 15:07:46
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 17
Pan Michalak ile już lat buduje nam obwodnicę Wrocławia ? I dalej jest w punkcie wyjścia. A ja zapytam inaczej , gdzie są ci fachowcy którzy wybudowali I etap obwodnicy? Może tu jest problem.