Dymisja Cezarego Morawskiego wisi w powietrzu?

Piotr Osowicz, dwie | Utworzono: 2018-10-04 13:19 | Zmodyfikowano: 2018-10-04 13:21
A|A|A

(fot. archiwum Radia Wrocław)

Są to długi tylko i wyłącznie powstałe w czasie, kiedy Dyrektorem Teatru jest Cezary Morawski.

Konflikt w teatrze jednak się zaostrza? [ROZMOWA Z CEZARYM MORAWSKIM]

- To niedopuszczalne, może to skutkować dymisją Morawskiego - mówi rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu Michał Nowakowski:

Zaległe rachunki na kwotę 50 tysięcy złotych zapłacił już Urząd Marszałkowski. Teatr na razie nie zostanie odcięty od prądu, ciepła czy wody.

- Kwota przerasta nasze możliwości spłaty - mówi zastępca dyrektora Teatru Polskiego Kazimierz Budzanowski.

Cezary Morawski w Radiu Wrocław Kultura (WIDEO)

POSŁUCHAJ:

Cezary Morawski o blisko dwóch latach urzędowania w Teatrze Polskim

Cezary Morawski podsumowuje dwa lata w Teatrze Polskim. Co uważa za sukces? [POSŁUCHAJ]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaonata
2018-10-17 23:34:28
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 6
Powtarzam się, ale nie mogę tego spokojnie znieść. Podziemie chce zrównać Tpl z ziemią i optuje by wyrzucić wszystkich (!!!) dotychczasowych pracowników. Przypominam, że im nikt nie zakazywał grać dalej w teatrze. Dyrektor Morawski zawiódł tych pracowników, którzy dali mu szansę mimo chamskich nacisków ze strony popleczników poprzedniego dyrektora. Dlaczego mają za niego ponosić konsekwencje uczciwi ludzie? Dlaczego nikt nie mówi o tym jak pro-podziemni traktują tych, którzy zdecydowali się walczyć o to by teatr działał mimo rozgrywek urzędniczoposelskich? "#Jestem z Tpl" było dla Podziemia od początku pustym hasłem. Z teatrem na dobre i złe są ci, którzy zostali, są widzowie, ale przede wszystkim aktorzy, rekwizytorzy, garderobiane, oświetleniowcy, dźwiękowcy, inspicjentki i cała masa ludzi, którzy wierzyli i oby - wierzą, że teatr to nie dyrektor, ten czy inny. Nie dość, że za tę wiarę są opluwani, to jeszcze w odwecie za brak posłuszeństwa wobec popleczników poprzedniego dyrektora mają stracić pracę?? Co to za ludzie są w tym Podziemiu!
~Gers
2018-10-15 13:27:04
z adresu IP: (5.39.xxx.xxx)
Ocena: -10
Najgorsze jest to, że "niby" koledzy, którzy nie podawali ręki, zaklejali usta i wdeptywali w podłogę tych co coś chcieli naprawić/bo wiadomo jaki był poprzednik i gdyby im pokazali po audycie poprzednika/ sami by się zdziwili ile nabrali?Co teraz robią oceniają innych wyrażając swoj wrogi stosunek naruszając ich dobra osobiste za co mogą być powołani na drogę sądową.Niech czekają.
~RP1
2018-10-06 23:56:34
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 11
Panie Dyrektorze! Proszę nie poddawać się. Robi Pan bardzo dobrą robotę. Z pustego i Salomon nie naleje. Problem leży w zbyt małym budżecie teatru. Morawskiemu każe się ubierać dojrzałego mężczyznę ubierać w strój chłopca od pierwszej komunii.
~wrocławianin
2018-10-06 06:02:52
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 12
A za poprzednika były zyski? Chyba nie.
~74 tu 5
2018-10-05 10:35:48
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 0
Typowy pisowski nieudacznik. Czego się dotknie, to spie..oli.
~A dymisja Pani prezes
2018-10-05 01:37:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 16
tego radia Kiedy?
~pissoles
2018-10-05 00:33:00
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Guuut ! i taka Demokracja PO niemiecku nam się POdoba !!!
~rekoles
2018-10-04 21:39:35
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 14
Mowa nienawiści i fałszywe wiadomości zostały zakazane w Niemczech. Administratorzy portali internetowych będą musieli usuwać nieodpowiednie wpisy. Wpisy propagujące mowę nienawiści lub tzw. "fake news" czyli fałszywe wiadomości będą musiały znikać z niemieckiego internetu w ciągu doby od wykrycia. Tamtejszy parlament uchwalił właśnie przepisy, które komplikują działanie m.in. portali społecznościowych czy portali internetowych - podaje serwis The Local. Administratorzy, którzy będą uchylać się od nowego obowiązku mogą zostać obciążeni grzywną wynoszącą nawet 5 mln euro. Właściciele stron muszą liczyć się z karą wynoszącą nawet 50 mln euro, jeśli będą uporczywie ignorować nowe prawo.
~Jurcyś
2018-10-04 20:46:11
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -8
To Urząd Marszałkowski wybrał Morawskiego na dyrektora i to bezpartyjny Zarząd Województwa odpowiada za dzisiejszy stan Teatru Polskiego. Bezpartyjni są totalnie beznadziejni.
~establiszment w majtkach
2018-10-04 18:00:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Typowy prezio z pisu.
~Lengyel
2018-10-04 16:43:25
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Hfila momęt. To Cezary jest do tej pory Dyrem? Jaja chyba skladacie.
~PiS won
2018-10-04 15:39:54
z adresu IP: (46.166.xxx.xxx)
Ocena: -10
Razem ze swoimi pomazańcami. Panie Nałęcz-Niesiołowski - na Pana również patrzę!
~janek
2018-10-04 15:27:51
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jak był mierzchowski to wszystko było na pewno bez długów.
~POcenzura
2018-10-04 14:18:22
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 10
A W Warszawie podobno jest zakaz wynajmowania sali dla Janka Pietrzaka? jak za PRL.
~dyrektor dojnej zmiany
2018-10-04 13:42:23
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
dyrektor dojnej zmiany , wydoić ile się da, słowem co by tu jeszcze spieprzyć
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.