Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotykał się z mieszkańcami Dolnego Śląska

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2018-10-05 17:08 | Zmodyfikowano: 2018-10-05 17:15
A|A|A

Fot. Bartosz Szarafin

Kandydat na prezydenta zapowiedział, że jeśli wygra, będzie się starał o pozyskanie środków na remont obiektu. Minister dodał, że rząd chętnie współpracuje z samorządami, jeśli tylko wyrażają taką wolę:

Minister Bańka podkreślał, że pomoc może wynosić nawet pięćdziesiąt procent, jeśli wnioski będą dobrze przygotowane. 

-W latach 2016-2018 na modernizację  dwustu dziesięciu obiektów sportowych, przeznaczono blisko 100 milionów złotych - mówił Bańka.

Minister odwiedził też kompleks sportowy przy ul. Kusocińskiego w Kłodzku i zadeklarował wsparcie finansowe. W swojej wypowiedzi podkreślał, że jedyną możliwością na realizację takiej inwestycji jest solidny partner do współpracy z ramienia samorządu:

Współpracę i przygotowanie wniosku zadeklarował kandydat na burmistrza Bogusław Szpytma. Wypowiedź kandydata przerwał kierownik obiektu Bogdan Bachmatiuk. Wspomniał on, że wniosek osobiście wysyłał w 2017 roku. Minister stwierdził, że jego pominięcie mogło być związane z niekompletną dokumentacją. Kierownik obiektu w swojej wypowiedzi wspomniał bowiem o problemach z drzewami.

Za to Wrocław ma mieć nową halę lekkoatletyczną. O budowie obiektu na terenie, przy stadionie olimpijskim mówi się od dawna. Są już projekty i szacunkowy koszt określany na trzydzieści pięć milionów złotych. Jak mówi Bańka, dla jego resortu to strategiczna inwestycja:

Podczas wizyty ministrowi towarzyszyli m.in wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński i Minister Anna Zalewska.

 

REKLAMA
Reklama