Łukasz Kubot powalczy o czwarte turniejowe zwycięstwo w tym roku

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-10-13 09:40 | Zmodyfikowano: 2018-10-13 09:40

Polak i Brazylijczyk po raz drugi w ostatnich dniach byli górą w starciu z najlepszą aktualnie parą sezonu. Tydzień temu Kubot i Melo zwyciężyli Maracha i Pavica w finale turnieju ATP w Pekinie.

Półfinałowe starcie w Szanghaju trwało niespełna półtorej godziny. W pierwszym secie Polak i Brazylijczyk od stanu 2:2 dwukrotnie przełamali przeciwników, wygrali też swoje podania i zwyciężyli 6:2. Więcej emocji było w drugiej odsłonie. Po przełamaniu rywali w siódmym gemie Kubot i Melo prowadzili już 5:3, ale rywale zrewanżowali im się breakiem i doprowadzili do remisu 5:5. Marach i Pavic nie wykorzystali jednak własnego podania w kolejnej partii. Polak i Brazylijczyk nie powtórzyli ich błędu i po pierwszym meczbolu wygrali swój serwis, seta 7:5 i całe spotkanie.

Dzięki zwycięstwu polsko-brazylijska para zapewniła sobie udział w Finałach ATP World Tour, które 11 listopada rozpoczną się w Londynie.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy drugi rok z rzędu wystąpią w finale imprezy w Szanghaju, w niedzielę o zwycięstwo zagrają z rozstawionymi z numerem szóstym Brytyjczykiem Jamiem Murrayem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem.

To piąty tegoroczny finał Kubota i Melo. Wcześniej triumfowali w Pekinie, Sydney i Halle oraz przegrali mecz o tytuł w wielkoszlemowym US Open.