Kto prowadzi w wyborach do sejmiku województwa? Oto najnowszy sondaż

Przemek Gałecki, GN | Utworzono: 2018-10-17 15:12
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: archiwum radiowroclaw.pl

Jest kolejny sondaż wyborczy dla województwa dolnośląskiego. W badaniu głosowanie do sejmiku wygrywa Koalicja Obywatelska z 24% poparcia. Na drugim – i tu spore zaskoczenie – Bezpartyjni Samorządowcy (15,1%), tuż przed Prawem i Sprawiedliwością (14,2%). Dalej komitet Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska (8,8%) i SLD Lewica Razem (6,3%), ale już z niewielkimi szansami na mandaty w sejmiku.

Badanie zostało przygotowane przez Instytut Badań i Rozwoju Opinii BRB Polonia i - co ważne - zlecił je komitet Bezpartyjnych Samorządowców. Ankiety przeprowadzono 16 października.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~zosik
2018-10-19 22:27:25
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 0
Rada Miejska -> Wrocław dla Wszystkich Prezydentka Wrocławia -> Marta Lempart Sejmiki -> Partia Razem Precz z POPiSem i "bezpartyjnymi", którzy są rakiem polskiej polityki!
~Jurd
2018-10-19 11:21:05
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
Z sondaży wynika, że wybory prezydenckie we Wrocławiu wygra Pan Jacek Sutryk z Koalicji Obywatelskiej. Strategicznie, dobrze byłoby, ażeby przyszły prezydent miasta miał łatwość realizowania spójnych programów z Urzędem Marszałkowskim (czytaj z Koalicją Obywatelską w ewentualnym większościowym sojuszu z innym ugrupowaniem).
~Teresa
2018-10-19 11:15:24
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ja głosuję na koalicję obywatelską, nie można pozwolić żeby PiS rozwalił cały kraj, ręce precz od samorządów
~Lucjan
2018-10-19 10:15:00
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -3
A co macie do zarzucenia PiS-owi? Przecież zrealizował wszystkie swoje obietnice, uszczelnił dziurę podatkową, wzmocnił gospodarkę i nie zapomina o Polakach. Ja zagłosuję na PiS. Nie chcę, żeby było tak, jak było. Czas na zmiany w samorządzie.
~Błazen
2018-10-19 10:12:27
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bezpartyjni czytaj wyrzuceni z wszystkich partii i na pewno niezależni, szkoda że niezależni od polskiego społeczeństwa
~antyjarek
2018-10-19 09:59:38
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
wszyscy ,aby nie ci obłąkańcy
~Komentarz został usunięty
2018-10-19 09:08:29
z adresu IP: (80.53.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~stefan
2018-10-18 12:18:48
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -5
PiS jak zwykle ma zaniżone prognozy, klasyczna manipulacja
~Arek
2018-10-18 07:51:29
z adresu IP: (2.122.xxx.xxx)
Ocena: -7
Ja i moja rodzina glosuje na Pis.
~uiiu
2018-10-17 22:11:08
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -4
i tak polski pleps zagłosuje na PIS, a później będą stękać i narzekać, z drogo, że to i tamto !!!!
~ŻenadaAnieSondaż
2018-10-17 20:27:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bezpartyjni płacą i taki wynik? No nic dziwnego. Takiej manipulacji nie widziałem chyba od czasu komuny...
~WROClove
2018-10-17 19:27:57
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 12
WROCŁAW WOLNY OD PIS u !!!!!!!!!!
~Olek
2018-10-17 19:12:29
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czy nikt nie zauważył, że suma tych głosów daje 68,4%! A co z 31,6 %?? Ten sondaż jest wart tyle co mówienie o samodzielności przez Sutryka i o transparentności przez Obarę: http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2018-09-17/wroclawska-walka-wyborcza-transparentnosc-wyscigu-prezydenckiego/
~pismaku
2018-10-17 18:46:18
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 8
drugiego przed wyborami MEDALU zaSŁUGI nie dostaniesz
~tomek
2018-10-17 18:36:00
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ta nie wiadomo jak to badanie zostało przygotowane - ale ważne, że naród uwierzy, że trzeba głosować na tych z czuba. Cezary Przybylski 780 mln długi województwa - sami eksperci.
~nena
2018-10-17 18:10:00
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -3
Mam nadzieję ,że skończą z 1 %
~Walkicity
2018-10-17 18:04:56
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 5
Już po pisie