Wrocław: Najpierw elektryczne samochody i skutery, teraz... hulajnogi

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2018-10-18 15:52 | Zmodyfikowano: 2018-10-18 15:53
A|A|A

fot. mat. prasowe

Na ulicach jest ich na razie kilkadziesiąt, nie mają stacji jak rowery miejskie, żeby je znaleźć trzeba ściągnąć na telefon specjalną aplikację:

Jak uruchomić hulajnogę? Tłumaczy Marek Łusiak, dyrektor firmy obsługującej pojazdy:

Elektryczną hulajnogą można przejechać do 35 kilometrów, można ją zostawić w dowolnym miejscu, podobnie jak w samochody elektryczne. Koszt wypożyczenia hulajnogi to 2 złote na start oraz 50 groszy za każdą minutę. W nocy pojazdy są ładowane.

Zainteresowanie już jest spore - szczególnie wśród osób młodych. Michał pochodzi z Włoch i chwali pomysł:

Hulajnogi można wypożyczać za pomocą aplikacji Lime.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nadzieja
2018-10-19 20:49:48
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
mam nadzieję, że się z tego nie wycofają i radni dopilnują ! Charłampowicz liczę na pana
~optymista
2018-10-19 07:25:25
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy można zgodnie z Prawem o ruchu drogowym poruszać się tym po chodniku , ścieżce rowerowej czy jezdni?
~pozdroOporów
2018-10-19 07:24:55
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
o mądrego i dobrze poczytać Lorenc jedyny człowiek wśród tych polityków, ścieżki potrzebne ale czy te hulajnogi? już wolę rowerem.
~ikar
2018-10-19 06:47:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
eee tam całkiem spoko pomysł, ścieżki nam ogarną i można będzie wprowadzić tylko od radnych trzeba zacząć, oni muszą walczyć o ścieżki na Oporowie coś tam działa Lorenc aby teraz go dokończy dzieła
~Ol22
2018-10-18 22:01:08
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 4
DOBRY WIECZOR A JAK CHCE SIE WYPOZYCZYC HULAJNOGE I POJECHAC DO PRACY NA 6 GODZ TO ILE SIE ZAPLACI ?
~folko
2018-10-18 21:49:00
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 6
pałętają się między pieszymi- co na to PZU ???
~toja
2018-10-18 18:09:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
32 złote za godzinę? Dziękuję, nawet w pojedynkę taniej samochodem, a w kilka osób to i taxi lub samochodem z wypożyczalni - no i komfort niezależnie od pogody.
~Kazimierz 57
2018-10-18 17:31:51
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 4
A jak się ma jazda na hulajnodze do Ustaw zawartych w Kodeksie Drogowym? Czy to będzie jak z rowerzystami pedałującymi gdzie się tylko da?? A może nowa wersja, czyli, hulaj dusza piekła nie ma ??
~\\\\
2018-10-18 17:24:13
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Nowy Dwór - Plac Grunwadzki jakieś 20 zł :) - Koszt wypożyczenia hulajnogi to 2 złote na start oraz 50 groszy za każdą minutę. To ja już wolę Ryba Taxi, szczególnie jak się gdzieś ludzie wybierają w 4 osoby, nie mówiąc o własnym aucie.