Czy przepadną unijne pieniądze na budowę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?

Przemek Gałecki, dwie | Utworzono: 2018-10-31 14:28 | Zmodyfikowano: 2018-10-31 14:40
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

Katarzyna Łapińska, wicedyrektor RDOŚ informuje tylko, że wpłynęło od dwóch do trzech tysięcy wniosków i uwag i trwa analiza tych danych. Badanie dotyczyło wariantu preferowanego przez Urząd Marszałkowski, czyli przez wieś Wysoka w gminie Kobierzyce.

Kolejna odsłona walki o Wschodnią Obwodnicę Wrocławia

Tymczasem wójt Ryszard Pacholik podkreśla, że droga nie może być tamtędy poprowadzona także ze względu na inną inwestycję - tramwaj z Wrocławia do Wysokiej.

Inny wariant trasy przechodziłby bliżej autostrady, ale sprzeciwia się temu wójt wsi Ślęza. A czasu jest niewiele, bo aby pieniądze nie przepadły, trzeba wbić łopatę w przyszłym roku.

CZYTAJ: Wrocław: Radni mówią "dość". Prawie 8 tys. osób żąda rozpoczęcia budowy WOW na południu

Decyzję środowiskową mamy poznać do końca roku, ale ta była już przekładana kilkukrotnie.

CZYTAJ: Wschodnia Obwodnica Wrocławia przez Wysoką? Będą kolejne konsultacje

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~stara Reperecka
2018-11-02 19:17:20
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sprawa prosta, zakaz wjazdu wiochmenów z Wysokiej i Ślęży pierdzipędami do Wrocławia. NIech zapierniczaja perpedes.
~yvr
2018-11-01 17:11:24
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ślęza nie ma wójta, tylko sołtysa. I budowie blisko A4 nie sprzeciwia się tylko sołtys Ślęzy, ale większość mieszkańców.
~Jerzy
2018-11-01 08:22:25
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 6
Trzeba było zajrzeć w plany zagospodarowania przed kupnem mieszkania, a nie teraz protestować.
~Mieszkaniec Wysokiej
2018-11-01 08:02:04
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -6
Moi Drodzy Wszyscy chcemy szybkiej budowy WOW, ponieważ każdy z nas tkwi w tych porannych i popołudniowych korkach. Nie szukajcie winnych za ten pat w mieszkańcach Wysokiej, to naturalne że walczymy o komfort życia w swoim najbliższym otoczeniu. Wina za tą sytuację jest po stronie Michalaka, ponieważ świadomy oporu mógł dawno temu wybrać wariant przez pola i już droga byłaby budowana. Wieś Ślęza jest oddzielona od tego wariantu A4, więc protest może podnosić w tym wariancie tylko garstka ludzi mających tam swoją ziemię.
~......
2018-11-01 01:02:32
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dziedzic Pacholik wydał decyzje podziału na drogę , a teraz tramwaj zaplanował , zabudował linie kolejową 285 ……. kiedy ten facet zrozumie , że należy przekazać władzę młodemu pokoleniu. , czyich on interesów pilnuje - porozumienie w 2003 roku też podpisywał na Obwodnicę Wschodnią i co zbudował ?
~////
2018-11-01 00:38:39
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
"A jezioro przeniesiemy tutaj"... We wrocławskim magistracie nic się nie zmienia od czasów Edwarda Gierka.
~Wielki ZE
2018-10-31 22:35:31
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
'wójt wsi Ślęża'.... Moje gratulacje.
~ni wysoko ni nisko
2018-10-31 21:05:05
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pacholik! W główce ci się pokiereszowało od nadmiernej gotówki. Wypowiadasz się jak jakiś mało pojmujący gostek 20 kilometrów od Wrocławia, Kto kupował działki w Wysokiej? Cwaniacy kupujący z chęci zysku! Budować!
~******
2018-10-31 20:19:17
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 12
Sprawa jest prosta zamknąć Radosną za rondem, skrzyżowanie Kutrzeby z Chabrową niech się bujają przez Ślęzę i Bielany. Po paru miesiącach będą podpisywać się pod petycją o budowę obwodnicy.
~Gocha
2018-10-31 19:26:33
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przecież plany obwodnicy nie powstały wczoraj. Taaak, prawo Kalego to najbardziej powszechna wykładnia prawa w tym kraju. Jak mi coś nie pasuje, to niezgodne z prawem, dobrym obyczajem ect. Tak było w 97 roku przed powodzią a i potem parę przypadków by się znalazło. Moje najważniejsze. Smutne to. A tylu ludzi na tę obwodnicę czeka. Jak im pod nosem tiry jeźdżą po drogach prawie osiedlowych, to dobrze. No tak, ja Kali - koło mnie - nie!
~Andre
2018-10-31 19:04:00
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 10
Szkoda tylko tego pięknego miasta Dutkiewicz za długi miasta powinien siedzieć z ta sitwą która dalej pogrąży to piękne piastowskie miasto,ale cóż ciemnogrod wybrał ku..... ma...
~Andre
2018-10-31 18:44:01
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 9
Mówiłem to nie słuchali teraz macie komucha to nie narzekajcie
~tomek
2018-10-31 18:00:36
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 11
Obwodnica z 1 pasem ruchu - XXI w szał. Hitler w 1936 r wybudował A4. A my budujemy obwodnica z 1 pasem
~Mecenas
2018-10-31 14:50:57
z adresu IP: (50.254.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jesli ta obwodnica nie powsatanie w takiej formie w jakiej byla pierwotnie planowana czyli przez Wysoka bedzie to najwieksze fiasko w historii Wroclawia.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.