Misja Wrocław: Paweł Gardziej, podróżnik z Białorusi. Studiuje i pracuje we Wrocławiu u Czecha

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-05-10 12:12 | Zmodyfikowano: 2018-05-10 12:12
A|A|A

arch. pryw.

Z Misją Wrocław tym razem wyruszamy na Białoruś. Naszym gościem jest Paweł Gardziej, który do Wrocławia przyjechał 6 lat temu na studia. Teraz pisze już pracę magisterską ze stosunków międzynarodowych i opowiada o swoim kraju. Dowiemy się dlaczego Ukraińcy chcieliby, by w ich kraju było podobnie jak tam gdzie rządzi Aleksandr Łukaszenka oraz dlaczego Białoruś ma status państwa socjalnego. Czy obywatel może liczyć na tzw. 500 plus lub na emeryturę? Ile płaci się za przejazd autostradą, jakie miejsca najlepiej odwiedzić i jakich dań spróbować? Dlaczego Polacy coraz częściej jeżdżą za wschodnią granicę by się leczyć i dlaczego w białoruskich szpitalach nie ma kolejek?

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

Дай дорогу - Прыгай в коляску

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama