761 milionów złotych z 1% podatku. Fundacje z Dolnego Śląska w czołówce

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2018-11-13 06:38 | Zmodyfikowano: 2018-11-13 06:48
A|A|A

fot. pzn.org.pl

Cztery dolnośląskie fundacje działające na rzecz zdrowia znalazły się w czołówce organizacji pożytku publicznego, które dostały największe wsparcie z 1 % Na czwartym miejscu listy opublikowanej przez Ministerstwo Finansów jest mało znana, posiadająca siedzibę we Wrocławiu, Fundacja Sensoria. Organizacja realizuje projekty edukacyjne i profilaktyczne (Rakoobrona, Lekki Tornister). Z 1% podatku otrzymała prawie 14 milionów złotych. Dla porównania WOŚP zajął 6 pozycję z kwotą 8 milionów 700 tysięcy złotych. Jednak jak mówi Ewa Tarnowska - Wolańska z Izby Skarbowej we Wrocławiu liderem pozostaje Fundacja "Zdążyć z Pomocą". 

Do "Zdążyć z Pomocą" trafiło 166 milionów. Wrocławska Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową dostała niecałe 7 milionów, ale jak mówi Mirosław Szozda to i tak bezcenne wsparcie.

Polacy przeznaczyli na wsparcie potrzebujących w sumie ponad 761 milionów złotych (w tym 62 miliony pochodzi od podatników z Dolnego Śląska). W tym roku 1 procent przekazało 14 milionów podatników, to o pół miliona więcej niż w 2017 roku. Pełny raport można zobaczyć na stronie Ministerstwa Finansów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama