Zaręba: Dom kultury bez ogrzewania. Zajęcia odwołane, pracownicy ogrzewają się farelką

Piotr Słowiński, GN | Utworzono: 2018-11-14 09:26 | Zmodyfikowano: 2018-11-14 09:29
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Dom kultury w Zarębie w gminie Siekierczyn trzeba było zamknąć po wybudowaniu tam nowej kotłowni. Jest ekologiczna, nowoczesna, ale gazownicy nie doprowadzili do nie gazu. - Mieli na to półtora roku, a nadal nie ma nawet wykopu pod nową rurę - mówi wójt Janusz Niekrasz:

Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa przyznał, że termin podłączenia kotłowni w Zarębie minął z końcem października, a nie udało się wybrać wykonawcy. Gazownicy deklarują, że podłączą tam butlę z gazem na pół roku,  by rozwiązać kryzys. Przetarg na dostarczenie gazu z butli ma zostać rozstrzygnięty 15 listopada.

Póki co wszystkie zajęcia w domu kultury trzeba było odwołać. Mieszańcy są rozczarowani: Jolanta Napadłek, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Siekierczynie musi też tłumaczyć mieszkańcom, że to nie ona zawiniła, że to gazownicy nie podpięli rury:

Zamknięta jest biblioteka, a w środku są tylko dyrektor z księgową, którzy w jednym pomieszczeniu ogrzewają się farelką.


 
Cała odpowiedź Polskiej Spółki Gazownictwa poniżej:
 
Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu  w dn. 23.03.2017 r. zawarła z Gminą Siekierczyn umowę o przyłączenie  do sieci gazowej Osiedlowego Domu Kultury w miejscowości Zaręba przy ul. Osiedlowej 29 w Gminie Siekierczyn. Termin umowny realizacji przyłączenia został określony na 31.10.2018 r. PSG po zawarciu umowy rozpoczęła procedurę inwestycyjną związaną z opracowaniem dokumentacji projektowej na zakres niezbędny do przyłączenia obiektu. W czerwcu 2017 posiadając dokumentację budowlaną z prawomocnym pozwoleniem na budowę rozpoczęto procedurę przetargową na wybór  wykonawcy robót budowlanych. Niestety z uwagi na fakt, iż najniższa złożona oferta była o 400 % wyższa od ceny wyjściowej, a jako Spółka Skarbu Państwa musimy przestrzegać przepisów oraz kierować się także rachunkiem ekonomicznym niniejszy przetarg musiał być unieważniony. Mając na uwadze zaistniałą sytuację Gmina została poinformowana o przesunięciu terminu przyłączenia. 

By rozwiązać tę sytuację OZG Wrocław podjął działania by zabezpieczyć dostawy gazu poprzez wydzierżawienie stacji LNG na okres 6 miesięcy, do czasu wybudowania przyłączenia. Przetarg już został ogłoszony,  z rozstrzygnięciem na 15 listopada 2018 roku i  niezwłocznym terminem realizacji najpóźniej do dnia 30.11. 2018 r., W celu doraźnego dostarczenia źródła zasilania, podjęliśmy również alternatywne działania,  mające na celu zasilenie obiektu do tego czasu z butlowozu CNG.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama