ATP Finals: Druga porażka Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-11-14 21:21 | Zmodyfikowano: 2018-11-14 21:22

Łukasz Kubot i Marcelo Melo ulegli Francuzom Pierre-Huguesowi Herbertowi i Nicolasowi Mahutowi 2:6, 4:6. Triumfatorzy tegorocznego French Open w pierwszym secie przełamali Polaka i Brazylijczyka już inauguracyjnym gemie, a w piątym dokonali tego ponownie. W ósmym gemie wygrali do zerwa przy własnym serwisie i po 30 minutach zakończyli partię. Druga trwała 11 minut dłużej, a kluczowy dla jej losów okazał się pierwszy gem - przegrany przy podaniu Kubota i Melo do 40. Tę część spotkania tak jak poprzednią Francuzi skończyli wygrywając do zera.

W drugim spotkaniu tej grupy Mike Bryan i Jack Sock pokonali austriacko-chorwacki duet Oliver Marach - Mate Pavić 6:4, 7:6(4). Dla Amerykanów to drugie zwycięstwo w Londynie i mają oni największe szanse na awans do półfinałów. W najgorszej sytuacji są Kubot i Melo bo jako jedyna para mają na koncie dwie porażki. Polak i Brazylijczyk w piątek zagrają z Marachem i Paviciem i tylko zwycięstwo, przedłuży ich i tak już tylko iluzoryczne szanse na dalszą grę.