Obwodnica Oławy za pięć lat, a most łączący miasto z Jelczem-Laskowice przez Odrę za dwa lata

Piotr Kaszuwara, dwie | Utworzono: 2018-11-20 13:09 | Zmodyfikowano: 2018-11-20 13:10
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Dziś wojewoda Paweł Hreniak zapewniał, że most i obwodnica powstaną w ciągu kilku najbliższych lat:

Jak mówi burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, obwodnica, która ma powstać w ciągu najbliższych 5 lat będzie wielką ulgą dla całego regionu:

Z tych deklaracji władz województwa cieszy się także burmistrz Jelcza-Laskowic. Dla Bogdana Szczęśniaka najważniejsza jest obietnica budowy przeprawy przez Odrę w ciągu kolejnych dwóch lat:

Dziś istnieje jedna przeprawa z Oławy do Jelcza-Laskowic. Koszt budowy nowego mostu w 80 procentach ma pokryć rząd, a 20 procent będą musiały znaleźć samorządy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~pamiętliwy
2018-11-21 14:38:28
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dopóki nie zobaczę na placu budowy "pana koparkowego", ludzi , nie uwierzę. Tyle razy obiecywali, że im nie wierzę.
~jola
2018-11-20 20:56:44
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
strzelin też potrzebuje obwodnicy
~wro od46
2018-11-20 19:43:49
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 0
Cieszcie się wszyscy zainteresowani, za kilka lat (rok!) nie będzie PiSu i znów zjedliście kiełbasę wyborczą!
~Olek
2018-11-20 19:14:00
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ci sami dygnitarze jak Burmistrz J-L wyśmiewali ten projekt .A z poprzedniego Sejmiku odmawiano bo przez Jelcz podobno nie płynie rzeka .
~Nie chcę być obornikiem!
2018-11-20 18:23:09
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Im więcej mostów przez Odrę tym lepiej dla Polaków i Polski. "Podrowienia" dla burmistrza Obornik Śląskich.
~Audsi
2018-11-20 17:36:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
Panowie włodarze z Wr..a kiedy wreszcie obwodnica Strzelina???? Jak info
~derto
2018-11-20 17:31:13
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
to są tylko deklaracje bez potwierdzenia realności
~mis16181648
2018-11-20 14:54:55
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 2
policzmy (w miesiacach) przygotowanie przetargu na projektuj i buduj - 2 ogłoszenie przetargu wraz z procedurą odwoławczą - 4 złożenie do decyzji środowiskowej i wodnoprawnej - 2 uzyskanie decyzji środowiskowej i wodnoprawnej - 12 (to nie żart) złożenie do decyzji ZnRID - 1 uzyskanie decyzji ZnRID - 3 budowa mostu i dojazdów- 24 (tu może szybciej nie mam dużego doświadczenia) suma 48 miesięcy (4 lata) - Panie wojewodo ma Pan u mnie butelkę dobrego wina/kratę piwa jak przejadę się tym mostem w listopadzie 2022