Ekstraklasa futsalu - beniaminek wygrał z wicemistrzem Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-11-27 07:00 | Zmodyfikowano: 2018-11-27 07:00

Historyczne, bo pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się okazałą wygraną beniaminka z Dolnego Śląska. Choć mecz mógł się podobać od pierwszej sekundy, fani na bramki musieli czekać dość długo. W pierwszej połowie zobaczyli tylko jedną. Gol samobójczy Arkadiusza Szypczyńskiego z 17. minuty dał prowadzenie gospodarzom. Po przerwie było już zdecydowanie ciekawiej, bo rozwiązał się worek z bramkami. Już po 63 sekundach gry Barbosa podwyższył prowadzenie gospodarzy. Wicemistrzom Polski tego dnia szczęście nie sprzyjało. W 24. minucie Julian Gorbatyj zdobył drugą samobójczą bramkę w tym meczu. Kolejne trafienia: Janisa Pastarsa, Allysona Amanttes i Sergio Solano właściwie zakończyły rywalizację w tym spotkaniu. Gatta walczyła jednak do samego końca. Szypczyński i Mariusz Milewski zmniejszyli rozmiary porażki, ale tylko nieznacznie, bo gola dla beniaminka zdobył jeszcze Victor Andrade. Dzięki okazałemu zwycięstwo Orzeł umocnił się na trzecim miejscu w tabeli.

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Gatta Active Zduńska Wola 7:2 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Szypczyński (17 - gol samobójczy), Nuno Barbosa (22), Julian Gorbatyj (24 - gol samobójczy), Janis Pastars (25), Allyson Amantes Futsal (34), Sergio Solano (34), Victor Andrade (37) – Arkadiusz Szypczyński (36), Mariusz Milewski (40).