Miasto zerwało kontrakt z wykonawcą remontu przy Hubskiej

Celina Marchewka, BT | Utworzono: 2018-12-05 17:08 | Zmodyfikowano: 2018-12-05 17:09
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Magistrat żąda od spółki także ponad 40 milionów kary umownej. Cały kontrakt to około 35 milionów. Jak przyznaje Sławomir Kanik z Wrocławskich Inwestycji, nie będzie łatwo wyegzekwować tych pieniędzy.

Teraz miasto musi znaleźć nowych wykonawców. Na początku przyszłego tygodnia zostaną ogłoszone nabory. Pod wiaduktem będzie to zamówienie z wolnej ręki, a w pozostałej części przetarg nieograniczony. Kierownik projektu, Sławomir Kanik, informuje, że przeprowadzą go na specjalnych zasadach.

Miasto zapewnia, że jeżeli szybko znajdą się nowi wykonawcy, którzy niezwłocznie przystąpią do prac, to są w stanie skończyć wszystkie prace do końca kwietnia, czyli w terminie, jaki był ostatnio podawany. Nie wiadomo za to kiedy i czy w ogóle miasto wyegzekwuje całość kary umownej, bo jak na razie zabezpieczono jedynie 3,5 miliona złotych z zabezpieczenia firmy Balzola.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~marek
2018-12-07 09:12:38
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: -1
Do Worcławian. Mordy w kubeł. Wybraliście sobie nowego/starego prezydenta więc zmian nie będzie. I proszę nie narzekać. Czas na narzekania i oceny był przy urnach wyborczych, a teraz płakać i płacić.
~Marek
2018-12-07 09:09:42
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 2
To co robili inspektorzy miasta przez cały ten czas, że nie zauważyli tak gigantycznego opóźnienia? Może należy zwolnić również nieudaczników w magistracie?
~Hazit
2018-12-06 14:30:42
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nowy budynek UM przy ul Hubskiej kosztował 15 milionów, szkoda tylko, że nie ma do niego dobrej drogi dojazdowej. Proponuję wszelkimi kosztami uporać się z tę patologią przetargową i następnym razem wybierać bardziej rzetelnych wykonawców, którzy mają pojęcie o polskim rynku budowlanym
~Grzegorz
2018-12-06 08:50:36
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 0
@Solo. W przypadku tak zawalonego terminu to już wysoko trzeba celować. Może nawet w faceta, co jyż zrezygnował z funkcji.
~solo
2018-12-06 07:31:51
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jakie były warunki SIWZ, fakturowania etapów , nadzoru inwestorskiego, może kogoś winnego za to zwolnić i ukarać
~Kazimierz57
2018-12-06 06:20:15
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Miałem wątpliwą przyjemność "wkomponować się" w ten plac robót..... Swojacy wiedzą gdzie i jak wjechać-wyjechać. Przyjechałem pojazdem z przyczepą i ...towarem. Brak mi słów ....Qrrosawa
~Grzegorz
2018-12-06 06:16:04
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bardzo słabiutko. Zwłaszcza że cały czas były problemy. Że Wykonawca zawalił to jedno. Ale miasto jeszcze bardziej. Korki, trudności dla lokalnych mieszkańców i przedsiębiorców. Takie rzeczy nie powinny uchodzić płazem. A jednak uszły.
~Szkody
2018-12-05 23:29:30
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -2
Było trzeba tego nie ruszać! Czy mieszkańcy dostana odszkodowanie za stanie w korkach od miasta, ze nie wywiązuje się?
~////
2018-12-05 23:00:33
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tak bez wyroku sądu, wyrzucili kierownika budowy? No to teraz przez lata będzie można tam kręcić filmy wojenne o Wrocławiu z 1945 roku.
~Marcin
2018-12-05 22:35:59
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: 2
W styczniu i lutym nadgonią, zalosne. Wspolczuje ludziom tam mieszkającym.
~KOK
2018-12-05 22:24:42
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 11
za dutkiewicza Wrocław stał się miastem wolnym .... najwolniejszym w Europie
~KS8
2018-12-05 21:39:09
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wrocław nie pamięta takiego remontu , tak źle chyba jeszcze nie było, ciekawe kto odda pieniądze firmom które prowadzą na Hubskiej swoją działalność ???dojazd np do warsztatów samochodowych jest tak nieczytelny że potencjalny nowy klient to od czasu remontu sprawa nieosiągalna . A i stali bywalcy się gubią i zniechęcają:/
~Ag9
2018-12-05 20:58:12
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wrocławskie Inwestycje znowu się nie popisały. Ale tam potrafią tylko udawać że coś robią. Na kwicie wszystko się zgadza.
~widzę czarno
2018-12-05 18:14:46
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Taka wielka inwestycja za marne 35 mln złotych - strzelili sobie w stopy i zamawiający i wygrywający przetarg. Wszystko opiera się na stwierdzeniu jaka płaca taka praca. Na budowę firmy weszły z 4,5 miesięcznym opóźnieniem. To po pierwsze, po drugie- na budowie pojawiały się firmy zatrudniające dalszych podwykonawców z łapanki, np kafelkarzy, to nie żart na koszulkach były firmowe napisy "xxxxx"i ich ludzie mieli pracować przy układaniu torów na skrzyżowaniu!!! Część takich firm przysyłała ekipy 5-6 osobowe w których to jedna osoba pracowała a reszta stała oparta na łopatach lub latem przesiadywała na pobliskim podwórku. Jedyne prace jakie szły dynamicznie to montaż rozjazdu na skrzyżowaniu i rozwieszenie sieci trakcyjnej- widać że to byli jedyni profesjonaliści na tej inwestycji. Mieszkam przy skrzyżowaniu i mam duże okno do obserwacji. Żal, że miasto było chytre i żal firmy która wygrała wiedząc, że za te pieniądze NAPRAWDĘ NIE DA SIĘ PRZEBUDOWAĆ UL. HUBSKIEJ I WIADUKTU. Aby do wiosny!!!