Legnica: Widzą tablicę i ściągają nogę z gazu

Karolina Kurczab, jk | Utworzono: 2018-12-29 08:37 | Zmodyfikowano: 2018-12-29 08:41
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixaby

Tablice znajdują się w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków i potrąceń, właśnie z powodu nadmiernej prędkości. - Im dłuższa prosta, tym bardziej kierowcy się rozpędzają, zapominając o tym, że to wciąż teren zabudowany - wyjaśnia Tomasz Pereta, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym.

I dodaje: - Prędkość wyświetlana jest tylko do pewnego poziomu, później wyświetlany jest tylko i wyłącznie komunikat na czerwono: Zwolnij! Każdy zarządca dróg potwierdza, że jest to coś, co wpływa na zachowanie kierowców.

I choć efekty są zauważalne gołym okiem, to nowe tablice mają możliwość archiwizacji danych, co pozwoli lepiej sprawdzić, ilu kierowców faktycznie zwalnia. Pomoże to również przy ewentualnych zmianach w organizacji ruchu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazik
2018-12-30 17:55:56
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy ktoś się orientuje czy w Koiszkowie działa ten fotoradar?
~Seler
2018-12-30 12:03:15
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
W Koskowicach jest tablica na wylocie od autostrady. Pokazuje prędkość, kwotę mandatu i punkty karne. Na mnie to działa
~4545
2018-12-30 08:53:26
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dobra sprawa
~Conrado
2018-12-29 23:37:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jeszcze nie zdarzyło mi się zwolnić po zobaczeniu tablicy wręcz przeciwnie
~ddr
2018-12-29 21:40:24
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znak "teren zabudowany" w połowie obwodnicy... mistrzostwo świata. Na S3 najlepiej niech postawią. Całe Polkowice na dwupasmówce nie mają terenu zbudowanego, tylko 70 km/h i dopiero każda odbojka w miasto że znakiem, ale Legnica nie... Taki tam teren zabudowany, że hoho.. Banda d.... li
~Ryba
2018-12-29 20:58:32
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tytul artykułu powinien brzmieć "Widzą tablicę Legnica i ściągają nogę z gazu" hehe
~Ryba
2018-12-29 20:55:36
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 0
Większość kierowców faktycznie zwalnia tylko że przy tablicach z napisem "Legnica" bo zaraz za nimi się zaczynają drogi dzikiego zachodu...
~dziecko we mgle
2018-12-29 10:16:50
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gratulacje dla tych z urzędnikw ktorzy to wprowadzili.Wiekszość kierowcow nie ma nigdy czasu na wyjazd z domu żeby poźniej nie gnać na złamanie karku.To spowoduje odruch refleksji.Brawo.