TOP5 podsumowanie 2019 część 2

Filip Marczyński | Utworzono: 2019-01-05 11:30 | Zmodyfikowano: 2019-01-05 11:30
A|A|A

prw

Za nami rekordowe półrocze. Dwa plebiscyty pobiły wszelkie rekordy popularności. Najpierw wybraliście pieśń, którą wspólnie zaśpiewaliśmy dla Niepodległej 10 listopada na placu Wolności we Wrocławiu. "Szara piechota" zespołu Apokalipsa z Wołowa zebrał 3084 głosy. Później w plebiscycie na dolnośląskie schronisko dla bezdomnych zwierząt Schronisko w Dłużynie Górnej otrzymało ponad 24 tysiące głosów i ustanowiło rekord w historii plebiscytu.  Oba te niezwykłe głosowania rządziły się osobnymi regulaminami  więc do podsumowania wybraliśmy zwycięzców tych standardowych plebiscytów z drugiej połowy 2018 roku. Zapraszamy do głosowania! 

Głosowanie potrwa do soboty, 19 stycznia, do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach
  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach

  Głosów: 22

  Średnia ocena: 4.4

 • Trasa z Wrocławia przez Kobierzyce, Sobótkę, Świdnicę do Jedliny Zdroju
  Trasa z Wrocławia przez Kobierzyce, Sobótkę, Świdnicę do Jedliny Zdroju

  Głosów: 12

  Średnia ocena: 4.3

 • JanoSport Running Team Legnica
  JanoSport Running Team Legnica

  Głosów: 15

  Średnia ocena: 4.2

 • Ulica Starojaworska w Jaworze
  Ulica Starojaworska w Jaworze

  Głosów: 14

  Średnia ocena: 4

 • Fontanna w Gryfowie Śląskim
  Fontanna w Gryfowie Śląskim

  Głosów: 10

  Średnia ocena: 3.8

 

JanoSport Running Team Legnica

Zwycięzca plebiscytu TOP5 dolnośląskich klubów biegowych 

JanoSport Running Team to jeden z najmłodszych Klubów Biegaczy w Legnicy. Najmłodszych, ale jego lwią część stanowią najbardziej doświadczeni długodystansowcy z tamtego regionu. Świadczą o tym choćby medale, zdobyte przez członków na różnych zawodach w ciągu ostatnich 40 lat. Choć są też zawodnicy, którzy 20 urodziny mają dopiero przed sobą. Przy czym wszyscy podkreślają, że medale to tylko dodatek. Bo ważniejsza jest ciągła walka o poprawienie swojego wyniku. Choćby o pół sekundy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach

Zwycięzca plebiscytu TOP5 dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku 

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach działa od 5 lat. Od początku cieszył się sporym zainteresowaniem, choć niestety, kłopoty z dotarciem z okolicznych wsi do Starych Bogaczowic z czasem trochę ograniczyły frekwencję. Studentki i studenci mają do dyspozycji nowoczesny ośrodek społeczno -kulturalny, dumnie prezentujący się w samym centrum miejscowości.

Ulica Starojaworska w Jaworze

Zwycięzca plebiscytu TOP 5 dolnośląskich ulic edycja 2 

Ma nietypową nazwę. Może sugerować, że chodzi tu o stare miasto Jawor. O rynek z Ratuszem i kamieniczkami. W tym przypadku jednak ulica Starojaworska powstała z powodu małej wsi, która nazywała się Stary Jawor. Po wsi została jedynie ulica należąca do miasta. Wzdłuż niej są stare gospodarstwa i coraz więcej domków jednorodzinnych. To najdłuższa ulica w Jaworze, bo ma ponad 5 km długości. Starsi Jaworzanie kojarzą tamtą część miasta z Cukrownią i koszarami rosyjskimi.

 

Fontanna w Gryfowie Śląskim

Zwycięzca w plebiscycie TOP5 dolnośląskich fontann, edycja 2 

W Gryfowie Śląskim stoi fontanna, która, jak twierdzą niektórzy, jest jedynym w Polsce pomnikiem wagarowicza. Według innych geneza jej powstania jest bardziej złożona. W każdym razie fontanna na Rynku w Gryfowie Śląskim powstała w 1908 roku dla upamiętnienia faktu otwarcia wodociągów miejskich w 1905 roku. Jej autorem jest Arnold Kunne

 Trasa z Wrocławia przez Kobierzyce, Sobótkę, Świdnicę do Jedliny Zdroju

Zwycięzca plebiscytu TOP5 dolnośląskich szlaków kolejowych 

Trasa zbudowana w połowie XIX wieku , przez dziesięciolecia służyła mieszkańcom regionu. Niestety w latach 90 pociągi pasażerskie zniknęły z tej trasy. Teraz na odcinku od Wrocławia do Sobótki kursują pociągi towarowe, które wzbudzają spora sensację po drodze. Po pierwsze poruszają się bardzo wolno, a po drugie pomocnik maszynisty wysiada na przejazdach i zatrzymuje ruch. tak regularnie jest miedzy innymi na skrzyżowaniu z ulicą Grota Roweckiego.  

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama