Śląsk Wrocław lepszy od Odry Opole w sparingu

Wojciech Klich, inf. prasowa | Utworzono: 2019-01-18 20:14

Dla piłkarskiego Śląska był to drugi sparing pod wodzą trenera Vitezslava Lavicki. W pierwszym starciu wrocławianie wygrali z Chrobrym Głogów 3:1.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu nie była specjalnie emocjonująca. Mimo tego, że gospodarze wyszli w relatywnie mocnym składzie, to długo nie potrafili udokumentować przewagi na murawie. Udało się to dopiero Robertowi Pichowi, w 45. minucie. Dobra akcja z prawej strony, Damian Gąska znalazł się przy linii końcowej, skąd wycofał na 16. metr do wbiegającego w pole karne Słowaka, który nie dał szans bramkarzowi.

W przerwie Lavicka po raz kolejny dał szansę zmiennikom i wymienił prawie cały skład. Na boisku pozostali tylko Jakub Wrąbel i Mariusz Pawelec. W 55. minucie niesamowitą bramkę zdobył Mateusz Radecki. Pomocnik WKSu wykorzystał błąd bramkarza i strzelił gola z połowy boiska. Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać. Raptem minutę później nieporozumienie w szeregach defensywy Śląska wykorzystał Ivan Martin i zdobył bramkę kontaktową dla Odry.

Ostatecznie Śląsk zwyciężył 2:1 i zanotował drugą wygraną w okresie przygotowawczym. W niedzielę wrocławianie wylecą do tureckiego Belek na ostatnie zgrupowanie przed rundą wiosenną.

Śląsk Wrocław - Odra Opole 2:1 (1:0)

Bramki: Robert Pich 45', Mateusz Radecki 55' - Ivan Martin 56';

Śląsk Wrocław: (I połowa)Wrąbel - Pawelec, Celeban, Golla, Augusto - Tarasovs, Chrapek - Gąska, Bartkowiak, Pich - Piech; (II połowa) Wrąbel - Dankowski, Pawelec (70' Golla), Kucharczyk, Cholewiak - Młynarczyk, Srnić, Radecki, Pałaszewski, Boruń - Samiec-Talar.

Odra Opole: (I połowa) Krysiak - Winiarczyk, Szota, Baranowski, Janasik, Trojak, Niziołek, Błanik, Gancarczyk, Moder, Janus; (II połowa) Krysiak - Brusiło, Żemło, Bodzioch, Dudu Paraiba, Gajda, Spratek, Bonecki, Mikinic, Rybicki - Ivan Martin.