Szybkie pożegnanie Huberta Hurkacza z francuskim Quimper

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-02-01 07:53

Wrocławianin w pierwszej rundzie miał wolny los. Notowany na 73. miejscu w rankingu tenisistów Hurkacz w 1/16 finału zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Gregoire Barrerem. Zajmujący 155. miejsce w zestawieniu ATP Francuz wygrał pierwszego seta po tie-breaku w którym był lepszy do dwóch.

W drugiej partii znów do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Tym razem lepszy okazał się Polak - do 5. Dwa pierwsze sety trwały odpowiednio 53 i 45 minut. W trzecim spodziewaliśmy się równie zaciętej rywalizacji tymczasem tenisiści rywalizowali zaledwie 20 minut. Hurkacz szybko przegrywał już 0:4 oddając gemy serwisowe do 15, a jako returnujący będąc gorszy do zera. Polak zdobył w decydującym secie zaledwie gema i odpadł z turnieju.

Hubert Hurkacz- Gregoire Barrere 6:7(2), 7:5(5), 1:6