Wałbrzyski Budżet Obywatelski powraca, ale w zmienionej formie

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2019-02-01 15:11 | Zmodyfikowano: 2019-02-01 15:16
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: fot. Andrzej Owczarek

Tegoroczna edycja wałbrzyskiego budżetu obywatelskiego zbliży do siebie mieszkańców! To nowe założenia po uwzględnieniu w uchwale wymogów krajowej ustawy. Nowe reguły oznaczają koniec podziału na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie. - To daje nowe możliwości - mówi Wanda Palczewska z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu:

Na Wałbrzyski Budżet Obywatelski 2020 - przeznaczono 3 miliony 100 tysięcy złotych. Harmonogram nie jest jeszcze znany, ale na pewno pieniądze na realizację zwycięskich projektów zostaną zabezpieczone w budżecie miasta na 2020 rok.

Jakie zdanie na temat nowego budżetu obywatelskiego mają wałbrzyszanie?

Przede wszystkim nowością będzie wprowadzenie trybu odwoławczego. Jeśli pomysł zostanie odrzucony, będzie można wnieść sprzeciw, który rozpatrzy powołana komisja.

Do tej pory Wałbrzyski Budżet Obywatelski przewidywał podział na duże projekty ogólnomiejskie na które głosowali wszyscy, oraz dzielnicowe. Środki na dzielnice były przyznawane proporcjonalnie o liczby mieszkańców. Przez to mniej zaludnione miały ograniczony dostęp do pieniędzy.

Wałbrzyski Budżet Obywatelski zmieniał się z każdą edycją. W poprzednich m.in ograniczono maksymalną wartość projektów ogólnomiejskich, a także możliwość składania projektów przez szkoły, które z uwagi na liczbę dzieci i rodziców niemal zawsze wygrywały.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama