"Wrocek" nowym pracownikiem urzędu. Za kilka dni przy ratuszu Rzecznik Praw Zwierząt

Piotr Osowicz, jk | Utworzono: 2019-02-04 13:01 | Zmodyfikowano: 2019-02-04 13:01
A|A|A

zdjęcia: Andrzej Owczarek

Porzucony na wrocławskim dworcu PKS kot (KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ) został przygarnięty przez prezydenta Wrocławia. "Wrocek", bo takie imię dla czworonoga wybrali internauci, ma być rezydentem w gabinecie Jacka Sutryka. 

Dziś Krzysztof Balawejder, Prezes Polbusu przekazał kota oficjalnie prezydentowi. Zwierzak otrzymał też prezent:

"Pomimo towarzyszącego nam obojgu stresu, zaprzyjaźniliśmy się od pierwszego wejrzenia. Ten mały przyjaciel od dziś zagości w moim gabinecie. Każdą osobę, która martwi się, że Wrocek nie będzie miał tutaj odpowiedniej opieki, uspokajam - Wrocek będzie mieszkał ze mną, każdy wolny dzień, każdy weekend będziemy spędzać razem, natomiast w ciągu tygodnia będzie odpowiednio zaopiekowany przeze mnie i moich współpracowników w Urzędzie, mając w nim swoje własne, przytulne miejsce" - napisał Jacek Sutryk na swoim oficjalnym profilu facebookowym.

Jednocześnie magistrat poinformował, że jeszcze w lutym prezydent Wrocławia powoła Rzecznika Praw Zwierząt, który będzie „spinał" działania miasta, wolontariuszy i pracowników schroniska oraz stowarzyszeń i fundacji, które pracują na rzecz zwierząt. 

Jacek Sutryk planuje też wspierać społecznych opiekunów zwierząt tworząc m.in. ich rejestr i ułatwiając współpracę z osiedlowymi strażnikami miejskimi oraz doprowadzić do międzygminnego porozumienia w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi. - Jeśli dokument zostanie podpisany, wrocławskie schronisko będzie przyjmowało zwierzęta z sąsiedzkich gmin, które sfinansują opiekę nad nimi - wyjaśnia Maja Wysocka z wrocławskiego urzędu miasta.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2019-02-05 11:39:46
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
A Zdrojewski odśnieża. Za Gazetą Wrocławską.
~Jan
2019-02-04 23:23:10
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -3
Świetny pomysł Panie Prezydencie
~WROClove
2019-02-04 21:27:20
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 1
Panie Prezydent szastasz Pan kasą na lewo i prawo, doradcy, rzecznicy itd. , a dopiero człeku ześ zaczął, strach sie bac co będzie przez kolejne kilka lat !!!!!!!!!!! KIEDY DARMOWA KOMUNIKACJA DLA WROCŁAWIAN, KIEDY WRESZCIE COŚ DLA LUDZI , ZWYCZAJNYCH LUDZI, WASZYCH WYBORCÓW, BO JAK DOTĄD OD 30 LAT TYLKO POD SIEBIE I DO SIEBIE GARNIECIE I ABY KORYTO UTRZYMAĆ !!!!!!!!!!!! KIEDY SIĘ PYTAM, COŚ DLA PRZECIĘTNEGO MIESZKAŃCA ????????
~WROClove
2019-02-04 21:22:34
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pozwolę sobie na małą dygresję, tak uwielbiacie swoje zwierzaki, koty, psy, to dla czego nie sprzątacie po nich , olane klatki schodowe, podwórka, zasrane chodniki, skwery, alejki w parkach , często też wdepnąć można w psia kupę, idąc przy renomowanych hotelach, wychodzi paniusia z piesiuniem na ,,spacerek,, przy wejściu do hotelu piesiu wydali złogi z jelit, paniusia piesia pod paszkę i czmych do hotelu, a kupsko zostaje i czeka na rozdeptanie itp. itd ??????!!!!!!!!!!! P.S. Lubię zwierzęta ,a nie trawię brudasów ze smyczami.
~ciepły
2019-02-04 20:59:36
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 8
Zoofilia w wydaniu geja syf, hałas ,smog a ten debil kota głaszcze
~WROClove
2019-02-04 20:56:21
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 5
I jeszcze coś, Panie Prezydent, jak tam temat nielegalnych składowisk, groźnych dla życia i zdrowia WROCŁAWIAN ? !!!!!
~WROClove
2019-02-04 20:53:47
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kiedy Rzecznik Praw Wrocławian odnośnie SMOGU !!!!! ???????????
~Ana
2019-02-04 20:17:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo Panie Prezydencie ! Mam nadzieję,że będzie Pan osobą której nie jest obce cierpienie i bestialstwo wobec zwierząt.
~hmm?
2019-02-04 20:04:56
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
A co z zakorkowanym miastem?
~Prawa mniejszosci
2019-02-04 19:47:16
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
A co z obrońcami praw Polaka do godnego życia, za godne przychody?
~powaznie!
2019-02-04 18:20:38
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 5
ale piekny kotecek!!!!!
~Ag9
2019-02-04 17:43:31
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gośc dla lansu zrobi wszystko. Tak jak Biedroń. Ciekawe kto zajmuje się poważnymi sprawami miasta w tym czasie.
~wrocxxx
2019-02-04 17:39:52
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 3
Panie Prezydencie Sutryk. Weź się Pan do pracy dla dobra mieszkańców Wrocławia a nie lacuj się Pan w tak żenujący sposób. Śmiejecie się z Prezesa JK a sami co robicie ?
~Monika
2019-02-04 17:31:09
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jest Pan moim bohaterem! Żałuję że nie jest Pan moim prezydentem jestem z Legnicy ale sercem jestem z Panem :)
~Nasturcja
2019-02-04 17:23:25
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -3
Brawo Panie Prezydencie!
~miłośniczka kotów
2019-02-04 16:02:29
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
To mi się podoba !!!
~:) :):)
2019-02-04 15:50:10
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Każdy urzędnik może pupila przyprowadzić?
~Sonny79
2019-02-04 15:45:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
Odpowiednie zajęcie dla niego. Prezydent pełną gębą
~Xxx
2019-02-04 15:45:13
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo Panie Prezydencie????