Teatr na faktach i legendarne piosenki (rozmowy z Radia Wrocław Kultura)

Magda Piekarska | Utworzono: 2019-02-07 20:00 | Zmodyfikowano: 2019-02-07 20:00
A|A|A

Dab+Teatr, wtorki od 16:00

Rozpoczynamy od "Teatru na faktach", cyklu prezentacji, który ruszy w Instytucie Grotowskiego 14 lutego - zobaczymy w jego ramach dziewięć przedstawień i wysłuchamy jednego czytania performatywnego. I możemy być pewni - żadne nie zostanie tam zmyślone. W naszym studiu Kuba Tabisz i Marina Mashtaler, reżyser i jedna z twórczyń spektaklu „Nowi", opowiadającego o losach nowych mieszkańców Wrocławia, którzy przyjechali do nas z Ukrainy.

Aktorzy Jędrzej Bigosiński i Paulina Sobiś, których będzie można zobaczyć w „Podejdź bliżej", rodzaju teatralnego laboratorium, w którym badaniom poddaje się miłość, pożądanie, zakochanie.

Zapraszamy na przerywaną piosenkami opowieść Andrzeja Kuryły, autora niemal tysiąca tekstów piosenek, pierwszego szefa Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Porozmawiamy o początkach PPA, o wydanym na własny jubileusz 75-lecia dwupłytowym albumie z takimi przebojami, jak „Są takie dni w tygodniu" czy „Dopóki jesteś" i - wreszcie - o tym, jak to się stało, że Kuryło, absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim porzucił sztukę pisania sądowych pozwów dla roli tekściarza, dostarczyciela przebojów dla Urszuli Sipińskiej, Krzysztofa Krawczyka czy Zbigniewa Wodeckiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama