Rozmowa Dnia: Anna Zalewska: Podwyżki dla nauczycieli od września

Dariusz Wieczorkowski, dwie | Utworzono: 2019-02-05 08:54 | Zmodyfikowano: 2019-02-05 08:54
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Nie ma przełomu w negocjacjach płacowych ministerstwa edukacji ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek płac. Minister Edukacji Anna Zalewska deklarowała dziś w Radiu Wrocław, że podwyżki będą od września:

Krzysztof Baszczyński ze Związku Nauczycielstwa Polskiego ostatnie rozmowy z minister Zalewską nazwał „straconym czasem”. Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych również był niezadowolony z przebiegu rozmów i mówił, że propozycje nie powstrzymają rozpoczętych procedur zgłaszanych sporów zbiorowych, które w konsekwencji mają prowadzić do strajku. Związkowcy domagają się się wzrostu o 1000 złotych od stycznia tego roku i tzw. kwoty bazowej służącej do obliczania wysokości wynagrodzenia nauczycieli.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA RADIA WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Marta
2019-02-06 23:11:04
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jaka to kłamczucha. Pensja stażysty 1750 zł. Nie chcemy dodatków, chcemy wzrostu pensji zasadniczej. Reforma to porażka. Będziesz babo na kolanach prosiła emerytów, aby przyszli do pracy we wrześniu, bo żaden młody frajer nie będzie pracował za te marne grosze. W tej chwili jest olbrzymi deficyt nauczycieli przedmiotów zawodowych.
~Lila
2019-02-06 23:04:07
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kłamczucha. Zabrała dodatek na zagospodarowanie, dodatek mieszkaniowy, wydłużyła awans o 5 lat. Kto daje i zabiera, ten się w piekle poniewiera. Ona wierzy w to , co mówi.
~jowis
2019-02-06 16:09:34
z adresu IP: (83.168.xxx.xxx)
Ocena: 0
to jest niewiarygodne, co ta pani mowi.... I jeszcze z takim przekonaniem, może ona faktycznie w to uwierzyła..
~Dodo
2019-02-06 10:54:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gdybym nie wiedziała, że to głupota to pomyślałabym, że prowokacja
~Anna
2019-02-05 23:25:55
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Trzy lata temu, pani minister mówiąc o 15 procentach, mówiła jednocześnie o podwyżce w wysokości 1000 złotych. To nas „skołowało”. Owszem 1000 złotych wyjdzie po podsumowaniu podwyżek dla wszystkich trzech stopni awansu zawodowego????????
~VIOLA
2019-02-05 22:36:56
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co ta kobieta wygaduje!!!!! Każą jej tak mówić!!!! Przecież dla nauczycieli nie może być podwyżek, bo skąd wezmą na 500+, emeryturę dla mamy 4+, zasiłku macierzyńskiego przez rok dla nigdy nie pracującej matki, zasiłków rodzinnych, wychowawczych, deputatów węglowych, dopłat do mieszkań dla najbiedniejszych.......Przecież wszyscy nie mogą w tym kraju dostać!!! Albo dostaną niepracujący, albo pracujący. Dla wszystkich przecież nie wystarczy!!!!! ZROZUMCIE TO!!!!
~Belfer
2019-02-05 19:02:57
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 3
Zabrano dodatki,wydłużono awans zawodowy z 10 do 15 lat i tak właśnie z zabranych nauczycielom pieniędzy sfinansowano "podwyżkę"w 2018 r ,około 2 % .De dacto niektórzy dostali mniejsze wynagrodzenie na konto niż przed "podwyżką".Teraz obiecuje się kolejny ochłap, między 80 a 120 zł .Gruszki na wierzbie obiecuje się od września.Szumnie zapowiadane 5 % bez zabezpieczenia w tegorocznym budżecie.Nie wspominając,że jest to przesunięcie niesamowitej "podwyżki" ze stycznia 2020 r.Do średniej krajowej wciąż przepaść.MEN mami dodatkami za wyróżniającą pracę,ale pieniędzy wystarczy dla 10 % nauczycieli.To jawna dyskryminacja. Publiczne manipulowanie danymi na stronie MEN w celu dezinformacji społeczeństwa jest na początku dziennym.Skandal.
~AlojzP
2019-02-05 18:36:18
z adresu IP: (192.162.xxx.xxx)
Ocena: 3
Łże jak bura.. Skoro według niej propozycja ZNP ma wygenerować 15-18 mld zł, a jej "w połowie drogi" 3 mld zł to kto niby mówi prawdę? Nawet nie ma rozporządzenia o podwyżkach od 1 stycznia 2019 roku. Droga kłamczuszko Aniu Zalewska, wejdź w buty dyrektora szkoły i podaj ile u ciebie wyjdzie że nauczyciel rozpoczynający pracę dostanie na rękę za pełen etat? Mnie wychodzi że po tej twojej jak na razie hipotetycznej podwyżce: 1 750,91zł. Brawo "dobra zmiana" dbająca o nauczycieli!
~Ioletta
2019-02-05 16:42:07
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kłamiesz !
~LIDIA
2019-02-05 15:59:01
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
dlaczego pani kłamie, NIEUCZCIWOŚĆ PIS PORAŻA, DLACZEGO PANI KŁAMIE?
~Zla
2019-02-05 15:03:34
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie dostałam ani grosza podwyżki kto będzie miał wyróżniającą ocenę? awans wydłużony!!!
~Żenada
2019-02-05 14:52:05
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gdzie są te podwyżki???!!!!! Kłamstwo!!!!! Podstawa niech normalnie wzrośnie, a nie dla "wybranych".
~Belfer
2019-02-05 14:29:14
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wypowiedź kolejnego z dinozaurów. PO=PiS
~nauczyciel woj. dolnoslas
2019-02-05 13:33:25
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
tez nie dostałam podwyżki ... księgowy powiedział, że nic nie jest podpisane, to nic nie zrobi :D ot... a w świat już poszło, że kokosy dostajemy... :D dobrze, że człowiek lubi swoją pracę :D
~S. M
2019-02-05 12:40:47
z adresu IP: (188.137.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ja również nie dostałam żadnej podwyżki!!!
~Darius
2019-02-05 12:21:03
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Proszę pani, ja do tej pory nie otrzymałem podwyżki. Pani po prostu kłamie!
~arek
2019-02-05 12:13:35
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 2
policji daliście 1000 bo tyle chcieli więc może w pół drogi zabrać im 500 i dać nauczycielą ?
~arek
2019-02-05 12:09:13
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 8
A moja zona Nauczyciel Dyplomowy dostała do tej pory podwyżki 30 zł . Kłamiesz .....
~Rodzic2
2019-02-05 11:44:26
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Kłamstwa! Kłamstwa! Kłamstwa!
~dziecko we mgle
2019-02-05 11:26:01
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 4