Legendy Dolnego Śląska oczami dzieci. XII edycja konkursu ArtStacja rozstrzygnięta!

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2019-02-08 12:13
A|A|A

materiały organizatora

Do konkursu nadesłano 123 prace, przygotowane przez dzieci z 21 ośrodków wychowawczych i placówek edukacyjnych. W dniu 22 listopada 2018 r. Kapituła konkursu wybrała laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznała dziesięć wyróżnień. Tradycyjnie już, 13 nagrodzonych prac znalazło się w kalendarzu na rok 2019 przygotowanym przez fundację ProCuro. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu, który odbędzie się 12 lutegoo godz. 12 w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu.

W baśniowym świecie zilustrowanym przez dzieci można zobaczyć znane legendy i podania związane z historią Wrocławia, jak na przykład opowieść o dzwonie grzesznika z kościoła Marii Magdaleny czy historię o kurku wrocławskim. Były także opracowania legendy o zamku Chojnik, o dziku, który trafił do herbu Świdnicy czy też legendy o cudownym źródełku.

Prace dzieci będzie można oglądać do 3.03.2019r. W trakcie wernisażu odbędzie się przestawienie pt. „Mostek czarownic” w którym wystąpią dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Tyńcu Małym. Wstęp jest bezpłatny. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama