Strzelin: Kilkukrotnie ranił swoją narzeczoną nożem, bo chciała z nim zerwać

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2019-02-13 15:43 | Zmodyfikowano: 2019-02-13 15:43
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Dziś przed sądem we Wrocławiu stanął Dawid C., którego prokuratura oskarża o usiłowanie zabójstwa Dagmary N. 22-letni mężczyzna w sierpniu 2018 roku kilkukrotnie ugodził nożem swoją 20-letnią dziewczynę, kiedy ta z nim zerwała. Dziś w sądzie tłumaczył, że nie panował wtedy nad sobą, bo jego narzeczona wykańczała go psychicznie. Twierdził także, że to ona go biła, a nie odwrotnie:

Dawid C. nie przyznaje się do winy. Zmienił swoje początkowe zeznania, w których dokładnie opisywał sytuację z sierpnia 2018. Dziś tłumaczył, że składał je w stanie dużego roztrzęsienia i jego słowa zostały przekształcone przez protokolanta. Sąd poprosił biegłą o sporządzenie dodatkowej opinii, by stwierdzić, czy rzeczywiście działał on w stanie dużego wzburzenia.

Jak wynika z aktu oskarżenia, który odczytał prokurator Jarosław Dorywała, chłopak miał też znęcać się nad nią przez blisko dwa lata:

Z aktu oskarżenia wynika ponadto, że do tragedii nie doszło dlatego, że dziewczyna się broniła i ostatecznie uciekła. Dawidowi C. grozi od 8 do 25 lat więzienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama