Zapaśnicy w rozjazdach. W kadrze na ME są dwaj zawodnicy Śląska

PP/PAP | Utworzono: 2019-02-14 20:10 | Zmodyfikowano: 2019-02-14 20:10
A|A|A

fot. Facebook

Mistrzostwa Europy w Bukareszcie rozpoczną kwalifikacjami 8 kwietnia wolniacy. Przez dwa następne dni walczyć będą o medale w 10 kategoriach. Rywalizacja kobiet przewidziana jest 10-12, natomiast klasyków 12-14 kwietnia.

Trener reprezentacji kobiet Piotr Krajewski zamierza powołać do reprezentacji siedem zawodniczek. Mistrz olimpijski z Atlanty (1996) Włodzimierz Zawadzki, który od 1 stycznia przejął kadrę po Rosjaninie Chasbułacie Bazorkinie, da szansę walki o medale ośmiu przedstawicielom stylu klasycznego. Trener wolniaków Jusup Abdusałamow ma w planie start sześciu zapaśników.

- Klasycy w piątek udadzą się na zgrupowanie do bułgarskiej miejscowości Tetewe, położonej 100 km od Sofii. Trenować tam będą do 27 lutego, aby następnie wziąć udział w silnie obsadzonym Memoriale Nikoły Pietrowa, który tym razem odbędzie się w Ruse. Po zawodach w Bułgarii sześciu klasyków wystartuje w Danii. Następnie kadrę czeka zgrupowanie w Zakopanem (18-29 marca). Po dwóch dniach przerwy zawitają do Spały, gdzie pozostaną do 11 kwietnia, by potem odlecieć do Rumunii na mistrzostwa Europy - poinformował szef wyszkolenia w Polskim Związku Zapaśniczym Marek Wałachowski.

W gronie 10 zawodników, którzy polecą na zgrupowanie do Bułgarii są dwaj zapaśnicy Śląska Wrocław: Dawid Kareciński i Michał Tracz.

Zapaśnicze mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn rozgrywane będą od 14 do 22 września w Kazachstanie.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama